Bilion – ile ma zer?

bilion ile zer

Zaktualizowano: 17 marca, 2023 at 09:02 pm

Bilion – jaka to liczba?

Bilion to ogromna liczba i może być trudno zrozumieć, jak duża jest. Ale czy wiesz, że bilion faktycznie ma wiele zer? W rzeczywistości bilion ma 12 zer! To dużo zer i dobrze przypomina, jak duży jest bilion.

Na przykład bilion sekund to około 33 766 lat – to ponad 30 000 ludzkich żyć! Ale jak wygląda bilion? Bilion jest tak duży, że trudno jest nawet pokazać liczbę z zaledwie jedną cyfrą po przecinku. W tym poście zobaczymy, ile cyfr jest w bilionie, patrząc na takie rzeczy, jak liczba ludności i dane dotyczące długu publicznego. Po drodze dowiemy się również o kilku interesujących faktach, w tym o tym, skąd ile rocznie rząd USA wydaje na żywność.

źródło: Bez Deficytu, youtube.com

1. Ile osób jest w Stanach Zjednoczonych?

Nieco ponad 320 milionów, według najnowszych danych spisowych z 2010 r. To dużo ludzi, ale do przedstawienia tej liczby potrzeba tylko 12 cyfr. Innymi słowy, 3 200 000 000.

2. Jaki jest dług publiczny USA?

W lipcu 2015 r. dług publiczny wynosił 18 bilionów dolarów, czyli 18 z 12 zerami. To dużo pieniędzy!

ile zer

3. Ile rząd federalny USA wydaje rocznie na żywność?

USDA wydaje około 95 miliardów dolarów każdego roku na pomoc w dostarczaniu żywności rodzinom o niskich dochodach i dzieciom, a także osobom starszym. To daje około 1,6 miliarda dolarów miesięcznie – czyli około 4 cyfr po przecinku na bilion.

4. Ile mil torów kolejowych mamy w Stanach Zjednoczonych?

Według Federalnej Administracji Kolei, w Ameryce jest około 140 000 mil torów – czyli około 7 cyfr po przecinku na bilion. To wystarczy, aby okrążyć Ziemię około 3 razy!

fraktale

5. Jakie są roczne przychody amerykańskich korporacji?

Lista Fortune 500 daje nam wyobrażenie o tym każdego roku. W 2105 roku największe amerykańskie firmy zarobiły łącznie 3,1 biliona dolarów – to około 8 cyfr po przecinku na bilion.

6. Ile kilometrów autostrad mamy w Stanach Zjednoczonych?

Federalna Administracja Drogowa twierdzi, że w Ameryce jest ponad 6 milionów mil dróg (to około 9 cyfr po przecinku na bilion). To wystarczająca droga, aby okrążyć Ziemię około 18 razy!

7. Jaka jest populacja Los Angeles?

Hrabstwo Los Angeles zamieszkuje około 10 milionów ludzi, co stanowi około 11 cyfr po przecinku na bilion. To ponad połowa populacji USA!

8. Ile kurcząt jest hodowanych każdego roku do spożycia przez ludzi?

Dane USDA pokazują, że każdego roku hoduje się około 9 miliardów kurczaków na mięso (i kolejne 3-4 miliardy jaj) – to około 12 cyfr po przecinku. To wystarczy, aby codziennie znosić jajko przez ponad 2 lata!

9. Ile galonów mleka wypijamy każdego roku?

bilion

USDA twierdzi, że w 2014 roku Amerykanie wypili około 7 miliardów galonów mleka – co daje 15 cyfr po przecinku na bilion. To ponad 3 razy więcej niż woda, czyli prawie 4 pełne baseny olimpijskie! 10. Jaka jest łączna wartość wszystkich aktywów posiadanych przez amerykańskie instytucje finansowe?

Raport Przepływu Funduszy Rezerwy Federalnej mówi, że amerykańskie banki posiadają około 15 bilionów dolarów w aktywach – czyli 18 cyfr po przecinku na bilion. To wystarczy, aby kupić ponad 15 milionów domów przy obecnej średniej cenie, czyli prawie 20 razy więcej niż obecnie w hrabstwie Los Angeles!  

źródła:

https://www.amnh.org/explore/ology/astronomy/how-much-is-a-billion

https://www.thoughtco.com/zeros-in-million-billion-trillion-2312346

Zobacz też:

Najczęściej zadawane pytania:

Ile 1 biliard ma zer? Ile jest to 1 biliard?

1 biliard jest to tysiąc bilionów. Ma piętnaście zer. 1 biliard = 1 000 000 000 000 000.

Czy miliard i bilion to to samo? Ile bilion ma miliardów?

Nie, miliard i bilion są to różne liczby. Bilion to milion milionów, jest to tyle samo, co tysiąc miliardów.

Co jest większe trylion czy bilion?

Trylion jest większy niż bilion. Tysiąc bilionów to biliard, a tysiąc biliardów to trylion. Trylion ma osiemnaście zer i jest to milion bilionów.

Co to jest tryliard?

1 tryliard jest to tysiąc trylionów. Ma 21 zer.

Co to jest kwadrylion?

Kwadrylion to tysiąc tryliardów, czyli milion trylionów. Kwadrylion to jedynka i 24 zera.

Jaka liczba ma 600 zer?

Jest to centylion.

Ile zer ma Googol?

Googol (czyt. gugol), nazywany przez niektórych oyłkowo liczbą Google, jest to liczba równa 10100 (dziesięć do setnej potęgi).Gdybyśmy chcieli zapisać tą liczbę, należałoby postawić jedną jedynkę i sto zer.

Jaka jest najwieksza liczba na świecie?

Największa nazwana liczba, czyli taka, która ma swoją własną nazwę, to googolplex. Googolplex to 10 do potęgi googol. Żeby ją zapisać, należałoby postawić jedną jedynkę i jeden gugol zer.