Ile kosztuje tort modelowany w Warszawie?

ciasto na białym tle

Zaktualizowano: 31 stycznia, 2023 at 06:17 pm

Współczesne cukiernictwo rządzi się już innymi prawami niż dawniej. Każdy słodki wypiek traktowany jest niemal jak małe dzieło sztuki, które cukiernik przygotowuje z pasją i pomysłem. Daje to duże pole do popisu, zwłaszcza jeśli chodzi o torty urodzinowe dla najmłodszych, ale wymagających jubilatów. Większy nakład pracy oznacza zwykle również wyższą cenę takiego zamówienia. Od czego dokładnie ona zależy i jak kształtują się cenniki warszawskich cukierni w przypadku tortów modelowanych?

Co wpływa na cenę tortu artystycznego?

Najważniejszym czynnikiem decydującym o cenie tortu jest jego wielkość czy inaczej – ciężar. Przed złożeniem zamówienia należy zatem określić, ilu gości pojawi się na przyjęciu. Dzięki temu ustalisz ilość pożądanych porcji, co przełoży się na wielkość ciasta. Małe torty na 8–10 porcji ważą zwykle ok. 1 kg. Z kolei wypieki dla większej ilości osób to już ciasta co najmniej 4-kilogramowe, z których można wykroić ok. 30 kawałków.

Nie bez znaczenia jest także smak, czyli wykorzystane przy wypieku składniki, oraz dekoracje, które wpływają na ostateczną wagę tortu. W przypadku wersji modelowanych na konkretny kształt płaci się także za twórczą pracę i precyzję wykonawcy.

Ile kosztuje modelowany tort w stolicy?

Fantazyjne torty mogą zostać przygotowane niemal w każdym kształcie, jaki zażyczy sobie klient. Tego typu wypieki najczęściej występują w wersjach o wadze 2,5 kg, 3 kg oraz 3,5 kg. To rozwiązanie, na które często decydują się rodzice, organizując przyjęcie urodzinowe swoim pociechom. Wówczas tort przybiera najczęściej formę ulubionego bohatera z bajki.

Jeśli interesują cię modelowane torty na zamówienie, Mokotów to dzielnica, w której znajdziesz największy wybór cukierni, które prześcigają się w swoich pomysłach m.in. cukiernię Grzybki – działa ona na terenie miasta już od niemal 100 lat i doskonale orientuje się w oczekiwaniach mieszkańców stolicy. Zwykle za 1 kg tortu w tym stylu trzeba zapłacić w Warszawie ok. 120–130 zł.

Każda dodatkowa dekoracja czy napis na wypieku może automatycznie podnosić jego wagę, a więc cenę. Warto jednak pamiętać, że tort to zwykle kulminacyjny punkt każdego przyjęcia urodzinowego, który szczególnie zapada gościom w pamięci. Warto zatem nieco więcej zainwestować w tę słodką atrakcję.

https://piekarniagrzybki.pl