Jak schudnąć z brzucha bez ćwiczeń?

jak schudnąć z brzucha bez ćwiczeń

Zaktualizowano: 25 stycznia, 2024 at 07:30 pm

Czy płaski brzuch można osiągnąć tylko poprzez ćwiczenia i restrykcyjną dietę? Odpowiedź nie jest oczywista. Niekiedy tkanka tłuszczowa jest oporna na tradycyjne metody odchudzania i nie daje satysfakcjonujących efektów. Wówczas warto sięgnąć po pomoc jaką oferują gabinety kosmetologiczne i wspomóc proces odchudzania i zrzucania oponki za pomocą profesjonalnych zabiegów.

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Dla dużego grona ludzi ćwiczenia fizyczne są zmorą. Mimo nadwagi lub otyłości kilkurazowe ćwiczenia w tygodniu zniechęcają do podjęcia walki o szczupłą sylwetkę. Wtedy na pomoc przychodzą zabiegi odchudzające w gabinetach kosmetologicznych.

Jak schudnąć z brzucha? Najskuteczniejsze zabiegi odchudzające

Lipoliza iniekcyjna to zabieg mający na celu rozbić komórki tłuszczowe. Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnej najczęściej jest to deoksycholan sodu i fosfatydylocholina w celu rozbicia miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i uruchomienia procesów metabolicznych w wątrobie. Seria zabiegów pozwala na redukcję oponki i zmniejszenie obwodu brzucha. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie w zależności od ilości posiadanej tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym przez co jest prawie bezbolesny.  

Liposukcja kawitacyjna to zabieg wykonywany za pomocą specjalnej głowicy wykorzystującej działanie fali ultradźwiękowej. Ultradźwięki doprowadzają do rozbijania komórek tłuszczowych i zmniejszania obwodu ciała. Zabieg jest bezbolesny i bardzo przyjemny. Seria około 6 zabiegów pozwala zredukować oponkę.

Fala uderzeniowa – Liposhock to zabieg wykorzystujący falę akustyczną o wysokiej energii. Zabieg pozwala zredukować głęboko zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Głównym działaniem fali uderzeniowej jest miejscowe rozluźnienie tkanki łącznej, redukcja cellulitu i poprawa napięcia skóry. Zabieg wykonuje się w serii 6-12 zabiegów w zależności od nasilenia problemu.

Warto jednak mieć na uwadze, że zabiegi mają za zadanie pełnić funkcję wspomagającą odchudzanie. Nigdy nie dadzą takich efektów jak wielokierunkowe działanie, czyli odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, nawadnianie organizmu i dodatkowo zabiegi. Jest to natomiast doskonała opcja, gdy pomimo ćwiczeń i diety oporny tłuszcz nie ulega spalaniu.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.