Wygodne rozwiązania na parkingach w Oświęcimiu – na co mogą liczyć mieszkańcy?

parkometr

Zaktualizowano: 31 stycznia, 2023 at 06:16 pm

Aplikacje mobilne do parkowania to narzędzia, które coraz bardziej doceniają kierowcy. Takie rozwiązania funkcjonują już nie tylko w największych miastach w Polsce. Mieszkańcy i turyści odwiedzający Oświęcim i jego okolice również mogą oszczędzać czas i pieniądze w strefie płatnego parkowania. Dlaczego aplikacja ma taką przewagę nad tradycyjnym parkomatem? Na czym dokładnie polegają oszczędności?

Precyzyjne naliczanie opłat za parkowanie

Zwykle konieczność pozostawienia samochodu w strefie płatnego parkowania wiąże się z niemałymi kosztami – zwłaszcza jeśli jest to kilka godzin, a nawet cały dzień. Podobnie jak w innych miastach, parkomaty na terenie Oświęcimia naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, nawet jeśli nie zostanie w pełni wykorzystana. Korzystanie z aplikacji skutecznie temu zapobiega – jeśli uregulujesz należność za jej pośrednictwem, zapłacisz tylko za realny czas postoju i to co do minuty.

Parkingi w Oświęcimiu jeszcze bardziej przyjazne turystom

To miejscowość bardzo często odwiedzana przez gości z całej Polski, Europy czy świata. Poza słynnym Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau warto zobaczyć tutejszy zamek, rynek, dawny ratusz miejski, szlak murali czy obiekty sakralne, jak Kaplica św. Jacka, czy Synagoga i Muzeum Żydowskie. W sprawnym zorganizowaniu wycieczki doskonale pomaga aplikacja do płacenia za parking. Oświęcim to miejscowość w którym obowiązują dwie strefy płatnego parkowania, które uzględnia np. AnyPark (dawniej Pango).   

Proste parkowanie z aplikacją – jak zacząć?

Aby założyć indywidualne konto w aplikacji, należy wypełnić stosowny formularz po jej zainstalowaniu. Gdy uzupełnisz dane, otrzymasz kod weryfikacyjny do wpisania w odpowiednie pole. Od razu możesz skorzystać z opcji płacenia za postój. Jeśli wolisz bezpośrednią rozmowę z konsultantem, możesz liczyć na jego pomoc przez telefon w całym procesie rejestracji.

Czy aplikacja zadziała na każdym telefonie?

Aplikacje do parkowania takiej jak SkyCash czy AnyPark można zainstalować na każdym modelu telefonu, ale także na tablecie z systemem Android czy iOS. Takie rozwiązanie gwarantuje ci przede wszystkim oszczędność pieniędzy, czasu, a także wyeliminuje stres, którego zwykle nie brakuje np. przy awarii parkomatu. Spośród aplikacji dostępnych na rynku wybierz tę o przystępnym interfejsie i z dodatkowymi opcjami, jak np. odnajdywanie lokalizacji zaparkowanego samochodu.

https://anypark.pl/