Paczkomaty InPost – najlepszy sposób na bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek

Wiele osób nie wyobraża sobie innej formy zakupów niż zakupy w sieci. Rzeczywiście takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne. Jednocześnie należy zauważyć, iż coraz więcej osób nie tylko kupuje, ale też sprzedaje. Mowa tutaj nie tylko o przedsiębiorcach, ale również o tych, którzy żyją no waste bądź po prostu chcą zarobić sprzedając rzeczy, których już nie używają. Dziś dowiecie się więcej na temat Paczkomatów InPost. Dlaczego jest to najlepszy sposób na bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek?

Dlaczego paczkomaty InPost są tak popularne wśród użytkowników? 

Paczkomaty InPost cieszą się naprawdę dużą popularnością. Dzięki nim można naprawdę szybko odebrać paczkę, ale też ją nadać. Na tym zalety się nie kończą. Usługi InPost są bardzo tanie, a do tego wszystkiego jest naprawdę sporo paczkomatów w każdym mieście. Zatem trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie naprawdę wygodne. Za pomocą paczkomatu można wysyłać całkiem spore paczki. Maksymalny wymiar wynosi 41x38x64 cm, a maksymalna waga paczki, którą można nadać paczkomatem może wynosić 25 kg. 

Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost łatwo i szybko?

Osoby, które do tej pory nie korzystały z tego rozwiązania zastanawiają się, jak odebrać paczkę z paczkomatu łatwo i szybko. Otóż można to zrobić posiadając kod odbioru. Zamawiając towar i wybierając opcję paczkomatu trzeba podać swój numer telefonu oraz zwykłe dane do faktury. Jeżeli chodzi o etykietę InPost to sprzedający nie potrzebuje danych adresowych, wystarczy numer telefonu. Na ów numer dostajemy właśnie kod odbioru, z którym udajemy się do paczkomatu. Na panelu dotykowym klikamy odbierz paczkę i wpisujemy swój numer telefonu, a także kod odbioru w widocznych polach. Potem potwierdzamy wszystko i automatycznie otwiera się skrytka, w której została umieszczona paczka. Można również odebrać paczkę bezdotykowo. Wystarczy posiadać aplikację InPost. Po otrzymaniu komunikatu o tym, że paczka została umieszczona w paczkomacie, wystarczy się do niego udać, otworzyć aplikację, kliknąć paczkę, którą chcemy odebrać, a potem kliknąć odbierz paczkę. W ten sposób uruchamiamy skrytkę i wyciągamy zamówiony towar.  Można też zeskanować kod QR. 

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Aby nadać paczkę w paczkomacie należy posiadać numer telefonu odbiorcy paczki oraz kod nadania. Trzeba też wskazać wielkość skrytki. Wszystko odbywa się w analogiczny sposób do odbioru paczki, z tymże po otwarciu skrytki wkładamy do niej przygotowaną i odpowiednio zabezpieczoną paczkę z wydrukowaną i naklejoną etykietą InPost.