Kuchnia na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Kuchnia to jedno z tych miejsc w każdym domu, w których spędzamy sporo wolnego czasu. To tu przygotowujemy posiłki, spotykamy się przy stole, a także witamy nowy dzień z filiżanką aromatycznej kawy. Wyposażenie kuchni powinno być więc idealnie dopasowane zarówno do wymiarów pomieszczenia, jak i potrzeb jego użytkowników. Wszystko po to, aby przebywanie w niej było przyjemne, a sama kuchnia komfortowa i ergonomiczna w codziennym użytkowaniu. Z tego zadania najlepiej wywiązują się kuchnie na wymiar, stworzone z myślą o potrzebach najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego warto postawić na meble kuchenne na wymiar?

Kuchnia na wymiar to pomieszczenie idealnie odzwierciedlające potrzeby swoich użytkowników. Powstaje w perfekcyjnej zgodności z wymiarami konkretnego pomieszczenia, z uwzględnieniem jego specyfiki, w tym m. in. skosów, wysokości i innych czynników. W przypadku kuchni na wymiar nie mamy nigdy do czynienia z pustymi, mało estetycznie prezentującymi się przestrzeniami, wolnym miejscem pomiędzy zabudową kuchenną a sufitem, gdzie będzie gromadził się kurz ani innymi problemami, którym czoła stawiają osoby decydujące się na zakup gotowych mebli systemowych.

Meble kuchenne na wymiar to idealny wybór dla osób, które chcą posiadać spójnie wyglądającą, estetyczną oraz trwałą zabudowę kuchenną. Pragną także maksymalnie wykorzystać potencjał swojego pomieszczenia oraz zagospodarować dostępną w nim przestrzeń w spójny oraz w pełni zgodny z zasadami ergonomii sposób. Kuchnia na wymiar świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku małych pomieszczeń, jak i dużych, przestronnych kuchni połączonych z jadalnią i salonem. 

Jak stworzyć wymarzoną kuchnię na wymiar od podstaw? 

Stworzenie zabudowy kuchennej, która będzie perfekcyjnie odzwierciedlała nasze potrzeby, zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym, to nie lada wyzwanie. W dzisiejszych czasach jego realizacja jest jednak o tyle prostsza, że osoby marzące o kuchni na wymiar mogą skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych projektantów wnętrz. Praktycznie każda pracownia stolarska współpracuje z projektantami, którzy wspierają jej klientów w projektowaniu zabudów meblowych.

AdobeStock_562265661.jpeg

Zanim jednak skontaktujemy się z wybraną firmą, warto zastanowić się, czego oczekujemy od naszej nowej kuchni. Należy przede wszystkim wybrać stylistykę, w jakiej utrzymane będzie całe wnętrze, zastanowić się, na jaki kolor i wykończenie frontów meblowych postawimy oraz jakie rozwiązania chcemy, aby były dostępne w gotowej zabudowie. 

W tym ostatnim przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na wąskie, wysuwane szafki cargo, które pozwalają na praktyczne zagospodarowanie wąskich przestrzeni zabudowy. Równie ciekawym i chętnie wybieranym przez klientów w ostatnich latach rozwiązaniem jest także system LeMans, który oferuje nie tylko łatwo dostępne i wygodne w użytkowaniu miejsce do przechowywania garnków, lecz także pozwala na efektywne i funkcjonalne wykorzystanie tzw. martwego narożnika, który jest obecny w każdej kuchni. 

site-pracowniakogut-336533214_173168901787320_4770935898700488262_n.jpg

Realizacja ze strony: https://pracowniakogut.pl/meble-kuchenne-warszawa

W przypadku kuchni na wymiar możliwe jest także zamówienie od ręki dodatkowego wyposażenia szuflad – np. wkładów na sztućce lub przybory kuchenne i na zastawę stołową, a także systemów pojemników do szuflady zlewowej. Decydując się na ich zakup wraz z kuchnią, otrzymamy w pełni wyposażoną zabudowę kuchenną, która będzie tylko czekała na wypełnienie naszymi akcesoriami i przyborami kuchennymi.

Idealna kuchnia na wymiar od środka. Ważne elementy, których nie widać

O wysokiej jakości zabudowy kuchennej na wymiar świadczy nie tylko to, co jest widoczne na zewnątrz. Na komfort użytkowania oraz trwałość i funkcjonalność mebli na wymiar wpływa bowiem także to, co jest ukryte przed naszym wzrokiem – m. in. zawiasy, prowadnice szuflad oraz zastosowane w nich specjalne systemy. 

I pod tym względem meble kuchenne na wymiar zdecydowanie górują nad zabudowami kuchennymi z sieciówek, gdyż wykorzystywane są w nich wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości rozwiązania. Należą do nich m. in. systemy cichego domykania drzwiczek i szuflad, które zapewniają płynne i komfortowe korzystanie z zawartości kuchni. Wysoka jakości zastosowanych w meblach systemów pozytywnie wpływa także na trwałość zabudowy. 

Mimo tego, że elementy te są niewidoczne na pierwszy rzut oka, decydując się na zamówienie kuchni na wymiar, nie należy na nich oszczędzać. Warto postawić na znane i polecane przez zakłady stolarskie rozwiązania, które zapewnią nam maksimum satysfakcji z użytkowania naszej nowej kuchni. Inwestycja w nie, w połączeniu z wyborem wysokiej jakości frontów i rozwiązań idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb, to bowiem najlepszy przepis na wymarzoną kuchnię!