Terminal wagowy WTX120 o wysokich osiągach

Jeden z najnowszych terminali wagowych, określanych również tensometry, to model WTX120, stanowiący propozycję firmy HBM. Jest on zdecydowanie kluczowym elementem w wielu systemach pomiarowych związanych z procesami ważenia. Ten nowatorski system można zastosować zarówno w systemach legalizowanych, jak i technologicznych. Wykorzystuje się go głównie w przemyśle. Sprawdźmy, czym cechuje się to urządzenie i czy rzeczywiście warto je wybrać.

Co wyróżnia terminal wagowy WTX120

Zacznijmy od tego, że tensometr wagowy WTX120 jest doskonale dostosowany do większości systemów produkcyjnych, w tym systemów napełniania i dozowania. Ponadto wykazuje kompatybilność z maszynami sortującymi, dostarczając wszystko, co jest niezbędne dla nowoczesnej elektroniki wagowej. Wartość użytkową sprzętu zdecydowanie zwiększa obsługujące tensometr oprogramowanie PanelX.

WTX120 charakteryzuje się wieloma cennymi cechami, takimi jak przemysłowy ethernet (PROFINET, EtherNet/IP, Modbus-TCP), sieci przemysłowe (interfejs PROFIBUS DP), wyjście analogowe (mA, V/DC), czy cyfrowe wejścia i wyjścia oraz interfejsy szeregowe (RS485, RS232). Już na tym etapie można śmiało stwierdzić, że specyfikacja sprzętu robi wrażenie, a to dopiero początek długiej listy funkcjonalności. Urządzenie daje też możliwość łączenia w łańcuch dzięki zintegrowanemu switchowi sieciowemu, posiada aż 5 przycisków i duży podświetlany ekran ułatwiający uruchomienie. Warta uwagi jest rzecz jasna również najwyższa rozdzielczość przemysłowa – do 30.000d. Uwadze nie może umknąć najwyższa rozdzielczość dla układu wagowego równa 10.000e (certyfikowany OIML), wysoka prędkość danych do 800Hz oraz pamięć alibi do 120.000 rekordów.

Z uwagi na swoją maksymalną rozdzielczość 30.000d (w układzie legalizowanym 10.000e), terminal WTX120 stanowi idealny wybór dla wszystkich wymagań technicznych i legalizacyjnych. Sprzęt może być kalibrowany bezpośrednio na miejscu instalacji bez potrzeby wykorzystywania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi.

Kluczowe oprogramowanie PanelX

Oprogramowanie PanelX, jest intuicyjnym i innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie konfiguracji i obsługi terminala wagowego. Obecnie system ten wykorzystuje się jedynie w najwyższej klasy urządzeniach. Łącząc wybrany produkt z technologii ważenia z tym oprogramowaniem, użytkownik ma możliwość pełnego wykorzystania potencjału danej propozycji.