Proste sposoby na wyposażenie wnętrz

Jeśli chcesz tanio i ze smakiem urządzić swój dom czy mieszkanie, rozejrzyj się za atrakcyjnymi rzeczami. Wbrew pozorom nie muszą to być produkty drogie i markowe, ale te, które można kupić znacznie taniej. Eleganckie stoliki, ozdobne krzesła i lustra czy akcesoria do wyposażenia wnętrz z tzw. drugiej ręki mogę jeszcze wiele lat posłużyć.

W prostocie tkwi piękno 

Pięknie urządzone wnętrze wcale nie musi być wyposażone w najnowocześniejsze i najdroższe sprzęty. Czasami jeden niepozorny mebel czy ozdobny dekor sprawia, że miejsce nabiera wyjątkowego uroku i oryginalności. Jeśli cenisz sobie eleganckie, stylowe meble, wystarczy, że kupisz stylowy i komfortowy fotel czy stolik z tzw. drugiej ręki. Rzeczy sprzedawane w takich miejscach są w bardzo dobrym stanie, a czasami w ogóle niezużywane. Kosztują jednak znacznie taniej, co zachęca do kupna nawet większej ilości produktów.

Dobrym pomysłem na dodanie wnętrzom świeżości i ekstrawagancji jest umieszczenie w nim elementu kontrastowego. Może nim być fotel w całkowicie innym kolorze i stylu niż całość aranżacji  lub dekor o charakterze dworkowym umieszczony w nowoczesnym salonie. Taki zabieg sprawi, że wnętrze staje się ciekawe pod względem estetycznym i ma swój niepowtarzalny styl. Produkty z drugiego obiegu to świetny i tani sposób na stylowe wyposażenie wnętrz.

Recykling jest zawsze w cenie

Rzeczy poddane recyklingowi mogą mocno odmienić Twoje mieszkanie. Kup kilka produktów na giełdzie staroci lub winnym miejscu z towarami używanymi i nadaj im nowy wyraz. Stara komoda, która jest już mocno nadgryziona zębem czasu może jeszcze skutecznie zdobić eleganckie wnętrze. Wystarczy pociągnąć ją złota farbą, aby dodać meblowi blasku. Możesz użyć farb, które wywołają efekt postarzania desek. Jest mnóstwo sposobów na nadanie używanym rzeczom nowego życia.

Nie zapominaj też o stylowych dodatkach, takich jak stare lampki mosiężne, czarno-białą grafika w postaci galerii na ścianie czy ozdobne cukiernice oraz inne sprzęty użytku codziennego z minionych lat. Każdy detal może znacząco wpłynąć na charakter wnętrza, które możesz zmieniać zawsze kiedy na to masz ochotę bez znacznych kosztów.