Metody zabezpieczenia materiałów przed korozją

Są takie branże, w których zabezpieczenie materiałów czy też gotowych produktów przed korelowaniem jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na płynność finansową.

Szczególnie kiedy mamy do czynienia z magazynowaniem tego rodzaju produktów, które są podatne na korozją, a także pracy w hurtowniach z tego rodzaju materiałami, niezwykle istotne jest zagwarantowanie sobie odpowiednich, jakościowych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo naszym produktom. Sposobów na to jest przynajmniej kilka.

Papiery antykorozyjne VCI – zasada działania i zastosowanie

Papiery antykorozyjne VCI to dość skuteczna metoda zabezpieczania materiałów przed korozją. Działanie takich papierów opiera się na emitowaniu lotnych inhibitorów korozji. Tworzą one cienką warstwę, niewidoczną dla ludzkiego oka, która jest warstwą ochronną na całej powierzchni danego materiału, który został w taki papier zapakowany. Dodatkowo papier antykorozyjny VCI jest stosunkowo tanim zabezpieczeniem przeciw korozji i może być wykorzystywany przez dość długi czas. U producenta KENMIX.com.pl znajdziemy duży wybór tego rodzaju rozwiązań, a także w razie konieczności uzyskamy ekspercką poradę na ich temat. Substancje chemiczne w lotnej postaci, które są uwalniane w tego rodzaju zabezpieczeniach pozostają również bezpieczne dla człowieka w tak niskim stężeniu.

Smary przeciw korozji i inne środki – wady i zalety

Rozmaite smary i inne środki płynne również są powszechnie od wielu lat wykorzystywane w ochronie przeciwkorozyjnej. To także skuteczne środki chemiczne przeciw korozji, choć oczywiście mają pewne ograniczenia. Sporym problemem może być tu dokładność aplikacji, a także aplikacja na dużej powierzchni. To może przysparzać problemów i sprawiać, że koszt zabezpieczenia również będzie drastycznie wzrastać. Prócz tego są to środki bardzo skuteczne, dobrze tworzące solidną warstwę przed wilgocią i innymi środkami sprzyjającymi korodowaniu.

W jakich branżach konieczne są zabezpieczenia przeciw korozji?

Automotive, przemysł metalowy, branża elektryki i elektroniki, a nawet przemysł obronny – to tylko niektóre z branż, w których wykorzystanie rozmaitych środków przeciwko korozji jest konieczne. To także przemysł ciężki, morski, magazynowanie produktów, a nawet branża energetyczna. To wszystkie te branże, gdzie unikanie strat związanych z utratą materiałów przez korozję jest kluczowym elementem strategii firmy, a często zarządzania ryzykiem. Zniszczenie wartej miliony partii materiałów może być bowiem fatalne w skutkach dla wielu firm.