Jakie zabawki podarować niemowlakowi?

jak ułatwić dziecku zasypianie

Zaktualizowano: 31 stycznia, 2023 at 06:18 pm

Nie da się ukryć, że w momencie kiedy w domu pojawia się maluszek, wówczas dokładnie cały świat zaczyna się wokół niego kręcić. Rodzice z całą pewnością chcą sprawić, by ich pociecha miała zapewnione dosłownie wszystko to, co jest jej niezbędne do optymalnego rozwoju i dobrego samopoczucia. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że młodzi rodzice muszą się jeszcze niezwykle wiele nauczyć, szczególnie jeśli chodzi o opiekę nad małymi pociechami. Takie doświadczenie zdobywa się z czasem i z pewnością wkrótce zaczną oni świetnie rozumieć potrzeby dziecka. Warto jednak zauważyć, że w początkowym okresie życia malucha najważniejszą rolę będą spełniać wszelakie zabawki. To one staną się najwierniejszymi towarzyszami dziecięcych przygód i to one będą gwarantowały maluchowi wysokie poczucie bezpieczeństwa. Jednak jakie zabawki i akcesoria warto podarować niemowlakowi?

Przytulanki, które znacznie ułatwią dziecku zasypianie

Maluszek, który dopiero co pojawił się w domu, musi się zaadoptować do całkiem nowych warunków oraz okoliczności. Co więcej, zadanie to z pewnością nie będzie łatwe, gdyż dziecko potrzebuje czasu, a także „czegoś” co pomoże mu poczuć się bezpiecznie. Jak więc łatwo można się domyślić, nic nie sprawdzi się w tym momencie lepiej niż przytulanki. Te miękkie akcesoria są idealne, szczególnie jeśli chodzi o sam proces usypiania dziecka. Niemniej jednak rodzice mogą pójść o krok dalej i zagwarantować maluchowi szereg innych doznań. Wystarczy bowiem wybrać maskotkę jaką jest szumiś i obserwować, jak nasz maluch wraz z nim spokojnie zasypia. Taka maskotka świetnie nadaje się do przytulania, ale dodatkowo emituje spokojne i stonowane dźwięki. W rytm nich maluszek będzie mógł udać się na zazłużony wypoczynek, a rodzice już nigdy więcej nie będą musieli martwić się o to, że ich dziecka po prostu nie da się położyć do snu.

Akcesoria i kosmetyki pielęgnacyjne również przydadzą się dziecku

Kolejną „zabawką” jaką z pewnością warto podarować maluszkowi, szczególnie na wczesnym etapie jego życia, są akcesoria do kąpieli i kosmetyki pielęgnacyjne. Takie gadżety powinny znacznie ułatwić życie także i rodzicom, gdyż dzięki nim kąpiel i rutynowa pielęgnacja delikatnej skóry dziecka będzie o wiele łatwiejsza. Warto jednak pamiętać o tym, by wybierać jedynie te kosmetyki i akcesoria, które pochodzą od znanych producentów jak np. lullalove, wówczas są one pełną gwarancją bezpieczeństwa, a także efektywnego działania i z całą pewnością nie zaszkodzą wrażliwej skórze malucha.