Jak dobierać odzież do swojego typu sylwetki?

Dobieranie odzieży do typu sylwetki to sztuka, która wymaga zrozumienia własnych proporcji. Kluczowe jest również komfort i pewność siebie – noszenie ubrań, w których czujesz się dobrze, zawsze przekłada się na atrakcyjniejszy wygląd. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jak dobierać odzież do różnych typów męskiej sylwetki.

Dla kogo modny oversize?

Od kilku sezonów na topie są ubrania oversize. Niektórzy je lubią, inni ich nie cierpią. Komu pasują? W oversizowych koszulkach i bluzach najlepiej wyglądają panowie średniego wzrostu, zarówno szczupli, jak i nieco tężsi. Niscy mężczyźni o drobnej budowie ciała mogą wyglądać w takim ubraniu jak w ciuchach po starszym bracie, co raczej nie jest pożądanym efektem.

Warto przy tym pamiętać, że odzież oversize jest powiązana ze stylem casualowym. Do pracy czy na wszelkie okazje wymagające nieco bardziej eleganckiego stroju, polecamy wybierać ubrania dopasowane do sylwetki.

Niski wzrost, szczupła sylwetka – jak się ubrać?

Przy takim typie sylwetki najlepiej sprawdzają się dopasowane, ale nie obcisłe ubrania. Tacy mężczyźni świetnie wyglądają w wąskich i delikatnie zwężanych spodniach, sprawdzi się również longsleeve męski o dopasowanym kroju. Odpowiednie będą drobne wzory: kratka, paski itp.

Odzież męska dla panów plus size

Czy mężczyzna noszący rozmiar XXL może wyglądać dobrze? Oczywiście, że tak! Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim unikaj zbyt ciasnych, opiętych ubrań. W mniejszych ubraniach wcale nie będziesz wyglądać szczuplej, wręcz przeciwnie – podkreślą one każdy jej mankament. Dlatego staraj się wybierać odzież, która jest delikatnie dopasowania lub nieco luźna.

Pamiętaj również, że ciemne ubrania optycznie wyszczuplają. Jeśli więc zależy Ci na tym efekcie, sięgnij po longsleeve męski w kolorze czarnym lub granatowym. Duży wybór longsleeve’ów męskich w rozmiarze XXL znajdziesz w internetowym sklepie Ombre.

Niezależnie od tego, jaki masz typ sylwetki, kluczem do dobrego wyglądu (i samopoczucia) jest samoakceptacja i świadomość własnego ciała. Znając swoje walory i mankamenty, możesz dobrać odpowiednią odzież, w której będziesz wyglądać i czuć się wspaniale.