Baleyage blond – czym jest, komu pasuje

baleyage blond

Zaktualizowano: 17 marca, 2023 at 08:35 pm

Fryzjerskie trendy zmieniają się niezwykle szybko. Podobnie jak w modzie, zanotować możemy zniknięcie pewnych tendencji oraz ich wielkie, niespodziewane powroty. Jeszcze pare lat temu, mocno odcięte ombre było uważane za szczyt marzeń wielu dziewczyn, a dziś uchodzi za synonim tandety i kiczu. Doskonałym przykładem techniki, która po wielu latach nieobecności w salonach, ponownie podbija serca włosomaniaczek na całym świecie, jest baleyage blond. 

Czym jest baleyage blond?

Pod tą nazwą kryje się wyjątkowa technika koloryzacji. Zanim została uznana za niemodną i mało naturalną, panie chętnie sięgały po nią w latach 60-tych oraz 90-tych. Ówczesną stylizacje trudno uznać za udaną- balejaż dawał raczej efekt wielokolorowych plam, zamiast spójnych i ładnych pasemek. Nazwa przywołuje więc raczej złe skojarzenie i na długo odeszła w cień. Baleyage blond wrócił jednak do łask za sprawą nowej formuły, gwarantującej bardziej estetyczny wygląd. Koloryzacji dokonuje się prawie od samej nasady włosów, a nie jak w przypadku ombre od końcówek. Balejaż od innych technik odróżnia również intensywność, wyrazistość koloru.

Jakie są zalety tej techniki koloryzacji?

Podstawową zaletą baleyage blond jest przede wszystkim nadanie włosom lekkości i imponującej objętości. Ponadto jasne pasemka okalające twarz, optycznie ją odmładzają. Taka fryzura może odjąć jej posiadaczce nawet kilka lat. Baleyage blond sprawi również, że cera będzie wyglądać na zdrowszą i promienną.

Dla kogo baleyage blond?

Jeśli marzy Ci się taka technika koloryzacji, mam dobrą wiadomość. Jest to metoda niezwykle uniwersalna, która pasuje do każdego typu urody. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć naturalny efekt, kolor wyjściowy musi być jak najbardziej zbliżony do naturalnej barwy włosów. Refleksy nie powinny być jaśniejsze lub ciemniejsze mocniej niż o trzy tony. W przeciwnym razie otrzymamy kiczowaty i tandetny efekt, niczym z lat 90-tych. Warto także podkreślić, że balejaż będzie szczególnie efektowny na długich włosach, falowanych lub prostych. 

baleyage blond


Kolorystyka

Zarówno ciepłe jak i chłodne odcienie blondu mogą ciekawie się prezentować. Analizując rozmaite zestawienia, to jasny oraz popielaty blond znalazł się w najmodniejszych propozycjach na baleyage blond. Odważniejsi mogą zdecydować się na karmel, platynowy blond, a nawet brudny i złoty róż. Złocistobrązowy karmel nada włosom niesamowitego połysku, natomiast różowy odcień nieco ekstrawagancji. Wybór tak naprawdę zależy wyłącznie od naszych preferencji i wymarzonego efektu. 

Czy baleyage blond niszczy włosy?

Właściwie i profesjonalnie wykonany baleyage blond nie zniszczy włosów bardziej niż standardowa koloryzacja. A nawet z założenia powinien być mniej inwazyjny. Za przykład może posłużyć różnica, że w przypadku balejażu wystarczy tylko jedna wizyta w salonie raz na około 3 miesiące, a w przypadku zwykłej koloryzacji optymalnym rozwiązaniem jest jedna wizyta w miesiącu. Nie oznacza to jednak, że o baleyage blond nie należy dbać samodzielnie. Odpowiednia pielęgnacja przede wszystkim przyspieszy proces regeneracji i pozwoli utrzymać efekt z salonu. Istotne jest przede wszystkim stosowanie masek do włosów farbowanych. Pomocne mogą okazać się również dobroczynne olejki. Na rynku można odnaleźć produkty, które są w stanie zatrzymać nawet 85% koloru oraz odbudować włókna włosowe, uszkodzone po zabiegu. 
Ponadto eksperci zalecają użycie środków przeciwżółknięciu oraz naprzemiennie szamponu nawilżającego z szamponem do włosów farbowanych. 

Czy baleyage blond można wykonać samodzielnie w domu?

 Teoretycznie istnieje taka możliwość i zapewne część osób z niej korzysta. Wynika to z faktu, że koloryzacja włosów nie wydaje się aż tak trudnym zadaniem. Motywacją może być również uniknięcie wysokich kosztów związanych z marżą, którą narzucają zakłady fryzjerskie. W internecie znajduje się wiele poradników, które mają pomóc wykonać  taką technikę koloryzacji. Z pewnością odradza się jednak dokonywania takiej zmiany samodzielnie. Estetyczny balejaż wymaga umiejętności, których zdecydowanie nie posiada osoba, na codzień nie zajmująca się fryzjerstwem. 

Ile kosztuje baleyage blond?

Koszt tej techniki jest oczywiście uzależniony w dużej mierze od wyboru salonu. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie baleyage blond w dużym mieście, możemy zapłacić nawet 500-700 zł. W przypadku mniejszych salonów wystarczy około 150-200 zł. Istotnym aspektem jest bowiem marża oraz kosmetyki, na których pracuje zakład. Znaczenie ma także długość i gęstość kosmyków. Im bardziej bujne włosy, tym prawdopodobnie wyższa będzie cena. 

Podsumowując, baleyage blond to technika, której nie należy się obawiać. Mimo mało chwalebnej przeszłości, dziś zachwyca i nadaje włosom niesamowitej świeżości. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ta metoda koloryzacji zdominuje salony fryzjerskie na najbliższe miesiące. Warto się na nią zdecydować, zwłaszcza jeśli chcemy nieco się odmłodzić. Ogromny wybór odcieni powinien usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagające włosomaniaczki. 

Najczęściej zadawane pytania:

Czy balejaż jest ciągle modny w modny 2023?

Blond baleyage w 2023 jest ciągle bardzo modną koloryzacją włosów. Piękne, jasne refleksy we włosach nadają im zdrowego i puszystego wyglądu, a zdrowy i silny włos nigdy nie wychodzi z mody!

Czym różni się balejaż od pasemek?

Baleyage i pasemka są do siebie bardzo podobne. Gówna różnica polega na tym, że balejaż to rozjaśnianie włosów, dodawanie im jasnych refleksów. Natomiast pasemka mogą być wykonane w każdym kolorze, także o efekcie przyciemniającym fryzurę.

Jak często robić baleyage?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak często robić balejaż. Zależy do od wielu czynników, głównie tempa wzrostu włosów i ich naturalnego koloru. Im ciemniejsze włosy i mocniejszy kontrast pomiędzy naturalną barwą włosów a rozjaśnieniami, tym szybciej będzie widać brzydkie odrosty i tym szybciej trzeba będzie pójść do fryzjera na ponowne założenie balejażu. Pamiętaj jednak, że każda koloryzacja wlosów jest ingerencją w naturalna strukturę włosa i ten włos osłabia, dlatego nie rób kolejnego baleyage’u szybciej, niż naprawdę jest to konieczne.

Czym się różni balejaż od ombre?

Klasyczny blond baleyage rozjaśnia włosy od samej ich nasady, natomiast Ombre nakłada się główne na końcówki.

Czym różni się balejaż od refleksów?

Balejaż zazwyczaj jest bardziej wyrazisy. Uznaje się, że kolor refleksów nie powinien odbiegać od naturalnego koloru włosów więcej, niż o dwa tony.