Zestawy klocków zapoznające dzieci z przyrodą – sprawdź propozycje

W dzisiejszych czasach niezwykle cenną wartością jest troska o naturę i nauka dzieci o jej nieocenionej roli w naszym codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że edukacja ekologiczna przybiera wiele ciekawych form, których zadaniem jest zachęcenie dzieci do poznawania świata natury. Jedną z najdoskonalszych form nauki połączonej z zabawą są klocki LEGO® DUPLO® i zestawy nawiązuje do przyrody.

Ogród uprawowy, czyli własne grządki dla Twojego dziecka 

Zestawy LEGO® DUPLO® to niezwykle szeroka, różnorodna gama produktów, które pozwalają pomóc dziecku w nauce o przyrodzie. Jednym z najciekawszych jest zestaw o nazwie Ogród uprawowy. W jego skład wchodzą aż czterdzieści trzy elementy. Przeznaczony jest dla dzieci już od osiemnastego miesiąca życia. Możemy odnaleźć w nim klocki imitujące marchew, arbuz, pomidor, specjalną konewkę do podlewania, pszczołę, która zapyla warzywa, drzewa czy kwiaty. Zestaw pozwoli zapoznać dziecko z rodzajami warzyw oraz owoców. 

Ryneczek bio – produkty niezbędne do zachowania dobrego zdrowia

Seria LEGO® DUPLO® do naszej dyspozycji oddaje niezwykle atrakcyjny zestaw Ryneczek bio, którym mogą bawić się dzieci od osiemnastego miesiąca życia. W skład zestawu wchodzi czterdzieści elementów, w tym waga, wysokiej klasy, ekologiczne warzywa i owoce, takie jak m.in.: truskawki, buraki, cytryny. W zestawie odnaleźć można także monety, którymi dziecko będzie mogło płacić za wykonane zakupy, jak również ekologiczną torbę na zakupione produkty. Zestaw pozwoli zachęcić dzieci do jedzenia zdrowych warzyw i owoców na co dzień.

Traktor z warzywami i owocami

W skład LEGO® DUPLO® wchodzi także znany i lubiany zestaw o nazwie Traktor z warzywami i owocami. To kolejna propozycja, która pozwoli na zapoznanie dziecka z przyrodą. Nauka uświadomi maluchowi, skąd biorą się warzywa i owoce oraz jak ciężką pracę należy wykonać, by móc doczekać się obfitej hodowli. W zestawie odnajdziemy uroczy traktor w kolorze czerwonym, ludzika, który będzie prowadzić pojazd, jak również przyczepę pełną ziemniaków, brokułów, pomidorów. Co więcej, warzywa składają się z kilku elementów, co uczy dziecko, jak rośliny rosną i kwitną. Dzieci muszą układać klocki tak, żeby rośliny „rosły”. Do zabawy dano dziewiętnaście ciekawych, różnorodnych elementów.

Rosnąca marchewka

Dla nas, dorosłych, wiele rzeczy, które dzieją się wokół nas, jest oczywistym procesem. Dla dziecka wszystko jest nowe i warte poznania. Nic więc dziwnego, że nauka o naturze i przyrodzie to dla wielu rodziców kwestia priorytetowa. Z pomocą spieszy zestaw LEGO® DUPLO®, o nazwie Rosnąca marchewka. Klocki przeznaczone są do zabawy od osiemnastego miesiąca życia, a w ich skład wchodzi jedenaście elementów. Oprócz warstwowej, dużych rozmiarów marchewki, możemy odnaleźć słońce, chmurkę, konewkę oraz imitacje donicy, a więc wszystko, co niezbędne do wzrostu roślin. Zestaw uczy dziecko konieczności pielęgnacji roślin oraz kluczowych czynników niezbędnych do prawidłowego wzrostu. 

Dzikie zwierzęta świata

Dzikie zwierzęta świata to zestaw od LEGO® DUPLO® dla najbardziej wymagających maluchów. To zabawa dla dzieci od 2 roku życia, dla których dano aż sto czterdzieści jeden różnorodnych elementów. Zestaw umożliwia naukę wielu, różnorodnych gatunków zwierząt. Do najbardziej ciekawych zaliczyć można m.in.: lwy, niedźwiedzie polarne, żyrafy, pandy, słonie, pingwiny czy misie koala. Oprócz tego dziecko może cieszyć się pięknymi, okazałymi drzewami. Co więcej, klocki imitujące poszczególne zwierzęta, realistycznie odtwarzają wydawane przez nie odgłosy. Dodatkowo do zestawu dołączona jest składana mapa świata. Zestaw jest niezwykle rozbudowany, pozwalając na wielogodzinną naukę i zabawę. 

Dlaczego warto postawić na zestawy LEGO® DUPLO®? 

Pedagodzy, rodzice i wszystkie osoby, które obcują z dziećmi, doskonale zdają sobie sprawę, że najefektywniejsza nauka odbywa się poprzez zabawę. Zainteresowanie dziecka, pozwolenie na własne, indywidualne odkrywanie świata przyrody sprawi, że wiele cennych informacji utrwali się w dziecięcej świadomości na długi czas. Klocki LEGO® DUPLO® to zabawki, które umożliwiają połączenie nauki i zabawy. Ze względu na swoją ponadprzeciętną atrakcyjność, wysoką jakość wykonania, precyzję i staranności każdego, najmniejszego elementu, jak również piękne, kolorowe opakowanie sprawia, że są to doskonałe pomysły na prezenty. 

Dlaczego warto postawić na zestawy LEGO® DUPLO® zapoznające dzieci z przyrodą? Przede wszystkim ze względu na ogromną pomoc, jaką niosą w nauce o ekologii, zrównoważonym rozwoju, środowisku naturalnym i naturze. Pomimo tego, że każde dziecko będzie traktować podarowane klocki przede wszystkim jako doskonałą zabawę, będzie jednocześnie, często nieświadomie, poznawać podstawowe procesy i zagadnienia świata przyrody, które pozwolą na stworzenie solidnych fundamentów, podwalin do dalszej nauki, poznawania świata zwierząt, roślin i całej przyrody, która otacza nas każdego dnia.