Zaktualizowano: 18 września, 2023 at 08:49 am
Utrata włosów niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji, wśród których można wymienić utratę poczucie własnej wartości, stres, a nawet depresję. Bywa czasem tak, iż terapie miejscowe czy doustne nie działają tak jakbyśmy chcieli. Na szczęście mikropigmentacja skóry głowy pomaga bardzo efektywnie zatuszować łysienie i na nowo przywrócić pacjentowi poczucie atrakcyjności. Choć zabieg mikropigmentacji nie sprawi, że pojawią Ci się na głowie nowe włosy, zdecydowanie potrafi odmłodzić i pozbyć się wszelkich kompleksów związanych z łysieniem.
Dlaczego wypadają nam włosy?
Wypadanie włosów i postępujące łysienie to plaga naszych czasów. Dzieje się tak na skutek wielu czynników. Nie można jednak zapominać, iż zupełnie normalnym jest wypadanie nawet do 150 włosów dziennie. Czynnikami, które powodować mogą przerzedzanie się włosów są np. niewłaściwa dieta, nieodpowiednia pielęgnacja włosów, stosowanie niektórych leków, choroby tarczycy, etc. Często łysienie uwarunkowane jest także genetycznie. W większości przypadków wypadanie włosów można zahamować i na nowo pobudzić mieszki włosowe do produkcji nowych włosów. Bywa jednak i tak, że nie można cofnąć postępującego łysienia – może się tak zadziać na skutek chorób, które doprowadzają do całkowitego zaniknięcia mieszków włosowych. Nieodwracalne łysienie może być powodowane chorobami dziedzicznymi, urazami mechanicznymi, oparzeniami, nowotworami skóry, trądzikiem martwiczym, półpaścem z wtórnym bliznowaceniem, etc. Na szczęście nie oznacza to, że musimy czuć się nieatrakcyjnie z przerzedzonymi włosami na skalpie lub ich całkowitym brakiem. Z pomocą, zwłaszcza panom, przychodzi , , dzięki której można osiagnąć wizualny efekt ogolonej skóry na głowie.
Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?
Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który pozwala szybko i efektywnie zamaskować łysinę na głowie. W skrócie polega ona na wprowadzeniu pod skórę pigmentu o wybranym odcieniu, który do złudzenia imituje krótko przystrzyżone włosy. Na głowie wykonuje się tysiące punkcików, które mają przypominać cebulki włosa. Zabieg można nieco przyrównać do tatuowania. Różnica jest jednak taka, iż w przypadku mikropigmentacji skóry głowy pigment jest umieszczany znacznie płycej niż w przypadku wykonywania tatuażu. To ważne, ponieważ znacznie ułatwia to wszelkie poprawki lub wykonanie mikropigmentacji raz jeszcze, by odświeżyć jej wygląd. Co także ważne – zabieg mikropigmentacji jest tym samym zupełnie odwracalny. Pigment dobiera się spośród wielu odcieni tak, by efekt wyglądał w 100% naturalnie.
Dlaczego warto zdecydować się na mikropigmentacje?
Utrata włosów powoduje czasem spadek poczucia własnej wartości oraz atrakcyjności. Dzięki takim zabiegom jak mikropigmentacja skóry głowy można zatuszować łysiejące obszary na głowie lub całą jej powierzchnię, wszelkie blizny, etc. To jeden z lepszych sposobów na odzyskanie wiary w siebie i poczucie się znów atrakcyjnie. Tak więc zabieg mikropigmentacji ma spory wpływ na psychikę. Uzyskany efekt potrafi prawdziwie odmłodzić. Inną zaletą mikropigentacji skóry głowy jest możliwość uzyskania bardzo naturalnego efektu. Dobrze dobrana kolorystyka pigmentu świetnie komponuje się ze skórą, a naniesione na skórę punkty do złudzenia przypominają cebulki włosa. W końcu zabieg ten jest w pełni bezpieczny, co również warto odnotować mówiąc o jego zaletach. O bezpieczeństwie można mówić oczywiście wówczas, jeśli zdecydujemy się na wykonanie mikropigmentacji w sprawdzonym i rekomendowanym gabinecie trychologicznym.
Podsumowując, jeśli masz problem z łysieniem, zwłaszcza tym nieodwracalnym, warto skorzystać z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Zabieg ten to najlepsza opcja by uzyskać niewykrywalny efekt bardzo krótko ściętych włosów. To także ratunek dla osób, które doświadczyły urazów mechanicznych czy poparzeń, na skutek których powstały blizny, a jednoceśnie chcą odzyskać pewność siebie i znów poczuć się atrakcyjnie. Zabiegowi można poddać także poszczególne fragmenty na skórze głowy, a nawet zarost na twarzy. To świetna opcja dla panów, którzy są rozczarowani efektem przeszczepu włosów lub nie wyobrażają sobie noszenia peruki.