Szukasz mieszkania na sprzedaż? Kraków czeka na Ciebie!

Jeśli zastanawiasz się, czy Kraków to odpowiednie miejsce do zamieszkania, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! To miasto obfitujące w uczelnie wyższe, propozycje pracy w różnych branżach, dzielnice w centrum i takie, w których można cieszyć się bliskością natury i zielenią. I choć duże i gęsto zaludnione miasto to z pewnością nie jest rozwiązanie dla każdego, to odnajdą się w nim osoby stawiające na rozwój osobisty i zawodowy oraz miłośnicy kultury, sztuki czy hucznych imprez. Sprawdź, jak znaleźć w Krakowie mieszkania na sprzedaż i dowiedz się, czy lepiej wybrać rynek pierwotny, czy wtórny!

Mieszkania w Krakowie – sprzedaż na rynku wtórnym czy pierwotnym?

Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony, a wybór zależy głównie od tego, co jest priorytetem dla inwestora. Decydując się na mieszkania na sprzedaż w Krakowie z rynku wtórnego, możesz liczyć na:

  • niższą cenę niż w przypadku rynku pierwotnego,
  • atrakcyjną lokalizację – wiele z tych nieruchomości jest zlokalizowanych w centrum miasta lub w dzielnicach, w których już nie są budowane nowe obiekty ani osiedla,
  • możliwość natychmiastowego wprowadzenia po zakupie – jeśli wybierzesz umeblowane mieszkanie gotowe do zamieszkania, istnieje szansa, że nie będziesz ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z zakupem wyposażenia czy koniecznością wykonania remontu.

Wszystko zależy jednak od stanu technicznego danego lokum i może zdarzyć się, że mieszkanie będzie wymagało nakładów finansowych – tego jednak dowiesz się już podczas przeglądania ogłoszenia.

Rynek pierwotny – alternatywa dla wtórnego

Mieszkanie na sprzedaż w Krakowie z rynku pierwotnego zapewnia z kolei:

  • możliwość ingerencji w projekt – wielu deweloperów bierze pod uwagę wskazówki i preferencje inwestorów dotyczące rozkładu pomieszczeń czy umieszczenia ścianek działowych,
  • opcję wykończenia pod klucz – wtedy nie musisz zmagać się z remontem, a ponosisz jedynie koszty zakupu wyposażenia,
  • pewność wysokiej jakości materiałów wykorzystanych do wykończenia wnętrz i możliwość odbioru ze specjalistą, który zweryfikuje wykonane prace,
  • zlokalizowanie na zorganizowanym osiedlu poza centrum miasta – nowo powstające osiedla są starannie projektowane, uwzględnia się na nich dużą ilość zieleni, bliskość kluczowych obiektów – szkół, przedszkoli, sklepów, placów zabaw, komunikacji miejskiej oraz miejsc parkingowych.

Jak widzisz, każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy – to, czy wybierzesz rynek pierwotny, czy wtórny, zależy jedynie od Twoich oczekiwań względem nieruchomości.

Sprawdź dostępne mieszkania na sprzedaż w Krakowie – wybierz nieruchomość dla siebie!

Poszukując mieszkań do zakupu, warto skorzystać z usług agencji nieruchomości – znacznie ułatwiają one odnalezienie odpowiedniego lokalu, udostępniając rozwiązania zgodne z indywidualnymi preferencjami inwestora. Pośrednik nie tylko towarzyszy podczas poszukiwań, lecz także wspiera w realizacji transakcji, dzięki czemu łatwiej jest dopełnić niezbędnych formalności.