Ścianka reklamowa – postaw na tradycyjny nośnik reklamy i wyróżnij się z tłumu!

Ścianka reklamowa – postaw na tradycyjny nośnik reklamy i wyróżnij się z tłumu!

Wszechobecna cyfryzacja wyniosła na piedestał reklamy internetowe. Dużą częścią kampanii marketingowych stały się reklamy w wyszukiwarce Google, ale także w mediach społecznościowych. Nie należy jednak zapominać o tradycyjnych nośnikach reklamy – takich jak ścianki reklamowe. To właśnie na nich skupimy się w poniższym artykule. Wyjaśnimy, dlaczego warto reklamować swoją firmę za pomocą ścianki reklamowej i jak wybrać odpowiednią ściankę.

Dlaczego warto stawiać ścianki reklamowe?

Do czego służy ścianka reklamowa? Może mieć kilka funkcji, ale najważniejszą z nich jest promowanie firmy. Wykorzystanie w kampanii marketingowej takich narzędzi jak ścianki reklamowe niesie za sobą wiele korzyści:

  • Duża widoczność – ścianki reklamowe można postawić w wielu różnych miejscach, na przykład takich o dużym natężeniu ruchu (galerie handlowe, dworce, miejsca użyteczności publicznej czy ruchliwe ulice). To doskonały sposób na to, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Taka reklama ma właściwie nieograniczony zasięg.

  • Sposób na wyróżnienie się – w przestrzeni internetowej łatwo zaginąć w gąszczu tysięcy reklam. Użytkownicy mediów społecznościowych raczej szybko przewijają reklamy, niż zawieszają na nich oko. Trzeba naprawdę się postarać, aby stworzyć skuteczną reklamę w Internecie. Ze ścianką reklamową jest to o wiele łatwiejsze, a przede wszystkim efektywne.

  • Trwałość – ścianki reklamowe słyną z wytrzymałości. Są przecież wystawiane w różnych miejscach, również na świeżym powietrzu. Reklama w tej formie jest zatem trwała i widoczna przez długi czas. Pozwala to dotrzeć do wielu osób, ale też budować świadomość marki wśród konsumentów. Jeśli widzimy coś często, to zapisuje się to w naszej pamięci i zaczynamy kojarzyć daną firmę, co wzbudza zaufanie. Klienci zawsze wolą to, co znane.

  • Uniwersalne rozwiązania – ścianki reklamowe to idealna powierzchnia reklamowa do promowania różnego rodzaju produktów i usług. Sprawdzają się świetnie, niezależnie od branży.

  • Efektywność – ścianka reklamowa to niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe, które przynosi wymierne korzyści. Kluczem do sukcesu jest przemyślany projekt, który przykuwa na dłużej uwagę odbiorcy, jak też dobra lokalizacja.

Jak wybrać odpowiednią ściankę reklamową, aby spełniła swoje zadanie?

Warto wiedzieć, że do wyboru są różnego typu ścianki reklamowe, w tym:

  • Ścianka reklamowa na targi i promocje – ścianki wystawiennicze doskonale nadają się na targi lub jako element kampanii reklamowej w galeriach handlowych. Stoisko wyróżni się na tle otoczenia i przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Dzięki widocznej ściance reklamowej klienci łatwiej odnajdą twoje stoisko.

  • Ścianka tekstylna do biura – ściankę możesz postawić również w siedzibie swojej firmy. Może posłużyć jako element do wydzielenia funkcjonalnych stref w twoim biurze. Warto umieścić na takiej ściance aktualne informacje na temat akcji promocyjnych (co istotne – nie musisz za każdym razem wymieniać całej ścianki, lecz tylko sam materiał z wydrukiem, ponieważ ścianki są ustandaryzowane), nowości w ofercie czy ważnych wydarzeń w historii twojej firmy.

  • Ścianki tekstylne w urzędach i instytucjach kultury – jak wspomnieliśmy, ścianka reklamowa to doskonały nośnik reklamy, ale także sposób komunikacji z odbiorcami w różnych branżach i dziedzinach. Warto wykorzystać je, aby poinformować o wydarzeniach czy eventach, organizowanych warsztatach, zajęciach artystycznych czy przyznanych grantach.

  • Ścianka reklamowa w lokalu usługowym lub sklepie – ścianki mogą posłużyć do zaprezentowania oferty produktowej. Poinformujesz klientów o zakresie swoich usług czy wyeksponujesz cennik.

Jeśli decydujesz się na to, aby zamówić ściankę reklamową, to zwróć uwagę na jakość produktu. Bardzo ważna jest podstawa, czyli wytrzymała aluminiowa konstrukcja, która zapewni łatwy montaż. Do wyboru są ścianki na profilach aluminiowych wyjątkowo lekkich lub takich o większej średnicy (cięższe i stabilniejsze). Możesz wybrać reklamowe ścianki łukowe lub ścianki proste.

Kolejny ważny element to tkanina – musi być wytrzymała, a przy tym elastyczna (aby można ją było łatwo nałożyć na konstrukcję). Tkaninę można prać w temperaturze do 30 stopni C, co pozwala w łatwy sposób odświeżyć systemy reklamowe (na przykład po powrocie z targów). Warto także nadmienić, że istnieje możliwość wykonania nadruku dwustronnego, dzięki czemu zaprezentujesz reklamę z obu stron ścianki.