Ranking najlepszych suszarek na pranie

Stojące suszarki na pranie stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Sprawdzają się w przypadku ubrań, bielizny oraz ręczników. Nie wiesz, który model warto wybrać? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Jak wybrać najlepszą suszarkę na pranie?

Stojące suszarki do bielizny doskonale spiszą się w każdym mieszkaniu. Możesz sięgnąć po nie zarówno w większym domu, jak i na mniejszym metrażu. Stanowią tym samym praktyczną opcję dla tradycyjnych wiszących suszarek. Pozwalają na dowolne przenoszenie prania w zależności od potrzeb użytkowników. Ogromną zaletą rozkładanych suszarek jest możliwość suszenia prania na świeżym powietrzu. Jest to zatem ważne udogodnienie dla posiadaczy balkonów, tarasów i ogródków.

Podczas zakupów uwzględnij przede wszystkim wagę oraz wymiary sprzętu po rozłożeniu. Co więcej, niektórzy producenci dbają o mobilność suszarki, wyposażając ją w praktyczne kółka, które dodatkowo ułatwiają przenoszenie prania. Ważnym aspektem jest także materiał, z którego wykonano suszarkę. Najlepiej sięgnąć po modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych i aluminium, które pozostają odporne na działanie wilgoci i promieniowania UV. Wysokiej jakości akcesoria przez wiele lat zachowają swoje walory estetyczne i praktyczne.  

Jaki rodzaj suszarki na pranie sprawdzi się w Twoim domu?

W mniejszych mieszkaniach przydają się kompaktowe i ergonomiczne modele, które umożliwiają pionowe rozkładanie prania. Ciekawym wyborem będą suszarki motylkowe lub tak zwane „wieże”, które składają się nawet z 4 lub 5 pięter. Regularnie robisz pranie dla kilku osób? Postaw na rozsuwane suszarki skrzydłowe, które zapewnią optymalną ilość miejsca. Ogromną popularnością cieszą się również dwupiętrowe rozkładane suszarki, które doskonale sprawdzą się w przypadku liczniejszych rodzin.  

Ranking suszarek na pranie

Suszarka na pranie VILEDA Infinity Flex

Rozsuwana suszarka VILEDA Infinity Flex wyróżnia się wysokim poziomem funkcjonalności. Świetnie spisze się w przypadku większej ilości prania. Pozwala na wygodne rozwieszanie większych elementów odzieży, ręczników oraz pościeli. Zapewnia tym samym szybkie suszenie, dzięki czemu możesz cieszyć się maksymalną świeżością ubrań. Na uwagę zasługują grubsze linki, które nie tylko wytrzymałe, ale także ograniczają ilość zagnieceń.

Suszarka na pranie LEIFHEIT Pegasus 200 Deluxe

W naszym rankingu nie może zabraknąć również suszarki LEIFHEIT Pegasus 200 Deluxe, która wyróżnia się nadzwyczajną stabilnością. Suszarka nie przewraca się w przypadku nierównomiernego rozłożenia ciężaru. Oznacza to, że bez wahania możesz rozłożyć tylko jedno skrzydło. Producent zadbał o wysoki komfort użytkowania. Sprzęt wyposażony został w kółka, uchwyty na drobną garderobę, wieszaki do ubrań i na bieliznę oraz miękką siatkę do suszenia najdelikatniejszych tkanin.

Suszarka na pranie VILEDA Mixer

Nie masz miejsca na tradycyjną, rozkładaną suszarkę? Postaw na pionową VILEDA Mixer, która zapewnia maksymalną oszczędność miejsca. Kompaktowe wymiary i ergonomiczna konstrukcja sprawiają, że możesz ustawić ją także pod prysznicem. Osiem niezależnych skrzydeł połączonych stabilnymi wspornikami pozwala na bezpieczne suszenia prania w każdych warunkach. Dodatkowe zastosowanie kółek znacznie zwiększa mobilność i funkcjonalność.