Rękawice skórzane robocze – co trzeba wiedzieć?

Przestrzeganie zasad BHP jest bardzo istotne w każdej firmie. Wiele prac jest podatnych na różnego typu kontuzje czy skaleczenia. Dlatego coraz popularniejsze są rękawice skórzane. To popularny wybór dla ludzi potrzebujących ochrony rąk w czasie wykonywania różnych zadań. Istnieje bardzo dużo rodzajów rękawic skórzanych. Oferują one różne poziomy ochrony i są przeznaczone do różnych zastosowań.

Rękawice wzmacniane skórą – co warto wiedzieć?

Rękawice wzmacniane skórą to typ rękawic, które są specjalnie zaprojektowane, żeby zapewnić dodatkową ochronę dłoni w czasie wykonywania prac wymagających dużego wysiłki fizycznego bądź ekspozycji na ostre przedmioty. Są one zrobione z różnych typów skór. Często jest to skóra kozia bądź bydlęca, ale może być też owcza i cielęca. Wiele w tej kwestii zależy od zastosowania rękawicy. Okazuje się, że wzmocnienie w postaci skóry ma na celu zwiększenie wytrzymałości rękawicy. Dzięki temu jest ona znacznie odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Rękawice skórzane robocze pozwalają chronić dłoń przed różnymi urazami, co jest bardzo istotne w wielu branżach. Najczęściej wykorzystywane są one przez osoby pracujące w przemyśle budowlanym, leśnym bądź rolniczym. Rękawice wzmacniane skórą często kupowane są przez mechaników, kierowców oraz osoby, które wykonują prace remontowo-budowlane. Bardzo dużo przedsiębiorstw oferuje je z dodatkowymi wzmocnieniami w kluczowych miejscach tj. kciuki, palce czy dłonie. Celem jest zapewnienie maksymalnej ochrony w miejscach, które narażone są na większe obciążenia.

Klasy ochrony rękawic skórzane

Rękawice robocze skórzane mają różne klasy ochronne. Klasa pierwsza oferuje podstawową ochronę dłoni i są przeznaczone do użytku w codziennych zadaniach, takich jak pracowanie w ogrodzie czy wykonywanie prac domowych. Natomiast druga cechuje się wzmocnieniem w obszarach, które narażone są na większe obciążenia tj. palec wskazujący, kciuk i dłoń. Jeżeli mowa o rękawicach klasy 3, są one przeznaczone do użytku w miejscach, gdzie istnieje ryzyko cięcia i przecinania. Takie modele zrobione są z dodatkowych warstw skóry. Mają też dodatkowe wzmocnienia. Natomiast rękawice klasy 4 oferują najwyższy poziom ochrony wśród wszystkich klas rękawic skórzanych. Stosowane są one w miejscach, gdzie istnieje spore ryzyko urazu. Mowa tu o pracach w branży budowlanej czy w przemyśle ciężkim. Rękawice wzmacniane skórą klasy 4 są zrobione z twardych i wytrzymałych materiałów. Oferują najlepszej jakości wzmocnienia w kluczowych miejscach.