Oryginalne prezenty dla 12 latka – jakie wybrać?

Znalezienie idealnego prezentu dla dziecka często spędza nam sen z powiek. Zastanawiamy się nad tym, jakie zabawki ucieszą dziecko i jakie akcesoria mogą mu się przydać. Nastolatek w tym wieku raczej nie interesuje się już zwykłymi zabawkami, które szybko go nudzą. To pora na bardziej kreatywne zestawy, dające wiele radości i satysfakcji. Jak wybrać prezent dla 12 latka?

Prezent dla 12 latka

Jaki prezent dla 12 latka jest strzałem w dziesiątkę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde dziecko jest inne i każde ma inne oczekiwania. Podczas wyboru, trzeba przemyśleć to, czym dziecko się interesuje i jakie ma pasje. Być może ucieszy się z wieloelementowych puzzli, które ilustrują jego ulubione motywy z filmów lub bajek. Nie od dziś wiadomo, że układanie puzzli jest doskonałym relaksem po całym dniu w szkole. To rozrywka, którą można dzielić z bliskimi. 

Co jeszcze warto mieć na uwadze? Kolejna propozycja, która zacieśnia więzi rodzinne, to wspólne układanie klocków Lego. Okazuje się, że wspierają one rozwój intelektualny dziecka i kreatywność. Dziecko ma możliwość zbudowania samochodu sportowego, statku kosmicznego, czy też wielu innych pojazdów. Gotowy model z kolei może stać się dekoracją w pokoju 12 latka. 

Unikalne prezenty

12 latkowie zazwyczaj uwielbiają gry planszowe, w których mogą rywalizować z rówieśnikami lub rodzicami. Wybierając taką grę, zwróćmy uwagę na stopień trudności, dostosowany do wieku dziecka. Faktem jest, że nastolatkowie cenią skomplikowane planszówki, które mogą nieco przypominać gry RPG. Warto zatem bliżej przyjrzeć się nowoczesnym grom planszowym, rozbudzającym kreatywność i uczącym logicznego myślenia. 

Nastolatek często gra także w gry komputerowe, co może być wskazówką podczas poszukiwania prezentu. Dodatkowym ułatwieniem jest wiedza o tym, jakie gry dziecko lubi najbardziej. Jako rodzice rzadko wiemy, co aktualnie jest na topie. Na szczęście w sklepach przeglądać można liczne nowości i bestellery, które z pewnością wzbudzą zachwyt dziecka. 

Podarunek dla miłośnika czytania

Naukę czytania rozpoczynamy z dziećmi już od najmłodszych lat, tak aby zaszczepić w nich miłość do książek. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy rodzic chce, aby maluch rozwijał się za pomocą literatury i uczył się nowych rzeczy. Jeśli wiemy, że dziecko lubi czytać, warto kupić mu książkę w prezencie na urodziny, imieniny lub święta. Oczywiście przedtem upewnijmy się, jaki rodzaj literatury jest najbliższy 12 latkowi. Być może jest to komiks? A może książki przygodowe? Rynek wydawniczy obfituje w liczne propozycje, które bez wątpienia trafią w gust naszej pociechy. Każdy mały miłośnik czytania doceni dobrą lekturę!

Jak widać, pomysłów na prezent jest sporo, przy czym znaczenie mają potrzeby i zainteresowanie dziecka. Najpopularniejsze są z pewnością gry komputerowe, gry planszowe, kreatywne zestawy, puzzle, klocki, czy też książki. Edukacyjne prezenty zapewniają wiele korzyści, które z jednej strony uczą dziecko nowych rzeczy, a z drugiej dają wiele radości. W dzisiejszych czasach produkty te zakupimy bez wychodzenia z domu, w internetowym sklepie.