Obrazy z naturą — pomogą ci się zrelaksować! Dlaczego warto mieć je w swoim mieszkaniu oraz biurze?

Sztuka pomaga wnętrzom nabrać wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Ale dzięki niej zmienia się nie tylko przestrzeń — obrazy oddziałują również na psychikę i emocje ludzi. Pomagają się zrelaksować, pobudzają kreatywność oraz skłaniają do rozmów. A jaki wpływ na dom, biuro i domowników lub pracowników mają obrazy z naturą? Jakie korzyści niesie za sobą zawieszenie ich w salonie czy biurze? Przeczytaj poniższy artykuł — zdobędziesz tu informacje, które pomogą ci w wyborze najlepszego obrazu do swoich wnętrz!

Obrazy natura — co warto o nich wiedzieć?

W obrazach, które przedstawiają naturę, dominuje najczęściej barwa zielona lub niebieska. Oba te kolory znane są ze swojego relaksującego wpływu na ludzi. Ponadto wspierają one koncentrację. Z tego względu pejzaże, na których widoczny jest las czy morze (znajdziesz je np. tu: https://www.galeriaplakatu.com/obrazy-natura) to świetny wybór zarówno do salonu, jak i do przestrzeni pracowniczej — dzięki patrzeniu na nie odczujesz większy spokój oraz skupienie.

Co więcej, zielony to również kolor, dzięki któremu oczy odpoczywają od światła emitowanego przez laptopy, telefony i telewizory. Obraz przedstawiający naturę (np. zielone liście) będzie więc ratunkiem dla zmęczonego wzroku. Zawieszony na ścianie umożliwi szybką regenerację — bez odchodzenia od biurka lub wstawania z kanapy.

Chcesz wzbudzać jeszcze większe zaufanie wśród swoich klientów? Według psychologii kolorów właśnie tę emocję rozbudza w naszych umysłach barwa niebieska. Piękny pejzaż z morzem czy jeziorem to doskonały wybór do biura!

Co istotne sztuka jest współcześnie łatwo dostępna. Na rynku znajdziesz rozległy wybór obrazów: w zróżnicowanych barwach, stylach oraz z wieloma motywami. Nie potrzebujesz też dużego nakładu finansowego, by ozdobić nimi swoje wnętrza. Ceny malunków zaczynają się od około 50 złotych. 

Obrazy natura na ścianę — na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Przede wszystkim warto, by motyw widoczny na obrazie budził w tobie pozytywne skojarzenia i wprawiał cię w dobry nastrój. Uwielbiasz spacery po lesie? A może fascynujesz się wspinaczką górską? Wybierz malunek ze wzorem, który do ciebie pasuje! Dzięki temu twoje wnętrze stanie się bardziej spersonalizowane.

Ważne jest również to, aby wcześniej zaplanować, w którym miejscu powiesisz obraz. Warto, aby przestrzeń dookoła niego była pozbawiona zbędnych dekoracji czy zdjęć. Zwróć także uwagę na odpowiednie dopasowanie rozmiaru obrazu do wielkości wnętrza. Tak, aby np. zbyt duży malunek nie przytłoczył małego mieszkania. 

Istotny jest również sposób montażu obrazu. Coraz więcej osób rezygnuje z ramy na rzecz lekkiego i nowoczesnego efektu. Pamiętaj, aby w tym celu wybrać pejzaż z zadrukowanymi bokami.

Nowe mieszkanie? Znudzenie aktualnym wnętrzem? Obrazy przełamią rutynę!

Niedawno się przeprowadziłaś? A może mieszkasz w tym samym domu od kilku lat i jego wystrój zaczął cię nudzić? W obu tych przypadkach warto dokonać małych zmian w wystroju wnętrz. Po przeprowadzce pomoże ci to nadać im bardziej spersonalizowany charakter. Natomiast w drugiej sytuacji będzie to krok do przełamania aranżacyjnej rutyny. Zmiany najprościej zacząć od dodatków, takich jak obrazy, które nie wymagają skomplikowanego montażu i są w przystępnej cenie.

Malunki, które przedstawiają naturę, znajdziesz zarówno w minimalistycznej biało-czarnej wersji, jak i w żywej — pełnej intensywnych barw oraz w kolorystyce ciepłej i zimnej. Dzięki temu łatwo wybierzesz takie obrazy, które najlepiej pasują do twojego wnętrza. Przejrzyj oferty sklepów i zaopatrz się w piękny pejzaż, który ociepli twoje mieszkanie lub biuro i pomoże ci się zrelaksować!