Na czym polega skuteczne zarządzanie projektem malarskim: kierowanie pracą i planowanie zadań

Niezależnie od tego, czy kierujesz zespołem malarzy, czy też pracujesz na własny rachunek, musisz wiedzieć, jak zarządzać projektem malarskim, aby sprawnie wywiązywać się ze wszystkich zobowiązań względem klientów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoją efektywność!

Zarządzanie projektem malarskim – od czego zacząć?

Praca malarza jest bardzo wymagająca pod względem fizycznym, a poszczególne czynności mogą zajmować sporo czasu. Dlatego warto opracować strategię, dzięki której szczegółowo zaplanujesz wszystkie etapy pracy i będziesz w stanie określić, ile zleceń możesz zrealizować w określonym przedziale czasowym. W tym celu ustal:

  • czas potrzebny na pomalowanie małego, średniego i dużego pomieszczenia,
  • szacowany koszt materiałów,
  • koszt zakupu niezbędnego sprzętu i akcesoriów malarskich,
  • koszt transportu,
  • koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • stawkę za wykonanie określonych czynności lub stawkę za godzinę pracy.

Wynagrodzenie za Twoją pracę powinno być adekwatne do włożonego wysiłku i poświęconego czasu. Stawka nie może być za wysoka ani za niska. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź ceny u bezpośredniej konkurencji i porównaj je ze swoimi stawkami.

Zarządzanie zespołem i planowanie zadań

W pracy malarza bardzo ważne jest rzetelne i terminowe wykonywanie zleceń. Specjaliści często popełniają błąd, ponieważ biorą więcej zleceń, niż są w stanie zrealizować. Jest to prosta droga do utraty klientów i otrzymania negatywnych opinii. Aby uniknąć takiej sytuacji, stwórz grafik dla siebie i swojego zespołu. W tabelce możesz zaznaczyć czas trwania każdego zlecenia i przydzielić jego wykonanie poszczególnym członkom zespołu. Mając takie narzędzie, będziesz mógł planować pracę z dużym wyprzedzeniem czasowym. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz w stanie precyzyjnie określić czas wykonania danego zlecenia.

Komunikacja z klientem i wybór materiałów

Jako fachowiec musisz umieć porozumieć się z klientem, aby poznać jego potrzeby i wykonać pracę zgodnie z jego oczekiwaniami. Jeśli chcesz uniknąć nieporozumień, wszystkie najważniejsze ustalenia zapisuj w formie pisemnej lub wysyłaj mailem. Przed rozpoczęciem pracy warto też pokazać klientowi, jak dany kolor będzie prezentował się na ścianie.

Twoja praca może przebiec zdecydowanie szybciej, jeśli będziesz stosować dobrej jakości farby do ścian, które nie pozostawiają zacieków i smug. Świetnym wyborem będą farby Dulux Professional, ponieważ są bardzo wydajne, łatwe w użyciu i gwarantują lepsze krycie. W efekcie zużyjesz mniej farby i zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

W ofercie Dulux Professional znajdziesz farby lateksowe i akrylowe o matowym lub satynowym wykończeniu. Poszczególne produkty są dostępne w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Marka specjalizuje się w tworzeniu trwałych produktów, które nie tracą swoich właściwości wraz z upływem czasu. Spośród bogatego asortymentu z łatwością wybierzesz farbę, która spełni oczekiwania klienta.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Malowanie pomieszczeń, elewacji lub innych powierzchni wymaga odpowiedniego przygotowania. Fachowiec powinien zaopatrzyć się w strój ochronny, profesjonalne akcesoria malarskie, a także mieszalniki i mieszarki do farb i zapraw. Przy niektórych zleceniach przyda Ci się również drabina, podest lub rusztowanie oraz specjalne agregaty malarskie. Podczas pracy na wysokości należy także stosować profesjonalne zabezpieczenia, które uchronią Cię przed upadkiem.

Dobra organizacja pracy to połowa sukcesu. Jeśli chcesz mieć zawsze dużo zleceń, musisz dbać o jakość wykonywanej pracy i zadowolenie klientów. Jednocześnie to ważne, aby prawidłowo wycenić pracę i korzystać ze sprawdzonych materiałów.