MacBook Air – najpopularniejszy laptop Apple

Apple zajmuje się produkcją komputerów już od 1976 roku, nieustannie dbając o wysoką jakość, wydajność oraz stosowanie najciekawszych innowacji technologicznych. W 1991 roku do oferty firmy dołączyły laptopy, a w 2006 uruchomiono sprzedawaną do dzisiaj linię MacBook. Jej najpopularniejszym wariantem jest MacBook Air – poręczny notebook, który łączy świetne parametry z atrakcyjnym designem i korzystną ceną.

Mocna specyfikacja w poręcznym wydaniu, czyli MacBook Air

Pierwsze MacBooki Air ujrzały światło dzienne w 2011 roku. Od wtedy pojawiło się wiele nowych edycji laptopów Apple, które są stale usprawniane i uzupełniane o nowej funkcjonalności. Co ciekawe, już pierwsza seria budziła kontrowersje – firma z Cupertino zdecydowała się na stworzenie laptopa bez napędu na płyty, a także bez portu Ethernet i slotu na kartę pamięci. Choć wtedy były to częste elementy konstrukcji urządzeń konkurencji, Apple zdecydowało się postawić na jak największą redukcję wagi sprzętu. Efektem było proste, wydajne urządzenie, które idealnie nadaje się do codziennej pracy i rozrywki.

Przez lata MacBook Air stawał się coraz lżejszy i wydajniejszy. Warto zwrócić szczególną uwagę na stosowane od niedawna procesory M1/M2 produkcji Apple, które zastępują wykorzystywane wcześniej układy Intel Core. Najnowsza edycja jest dostępna w trzech wariantach: z ekranem 13 cali i chipem M1 lub M2, a także w 15-calowej wersji z chipem M2. Cechą, która wyróżnia CPU od Apple, jest wykorzystanie znanej z urządzeń mobilnych architektury ARM, która pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności przy niewielkim zużyciu energii.

Jeden z najlżejszych laptopów na rynku

Poszczególne warianty urządzenia mogą nieco różnić się wagą. W przypadku najnowszej edycji jest to od zaledwie 1,24 kg (13 cali, M2) do 1,51 kg (15 cali, M2). Lekki sprzęt kryje w środku solidną specyfikację – laptop może korzystać z 16 lub nawet 24 GB pamięci RAM, a układy M1/M2 są wyposażone w dedykowane rdzenie graficzne. W efekcie można liczyć na błyskawiczne działanie oraz energooszczędną pracę nawet przy bardziej wymagających procesach. Nie zabrakło także znanych z innych urządzeń Apple wyświetlaczy Retina. Imponujący jest też czas pracy na baterii, który może wynieść nawet do 18 godzin.

Wygoda i profesjonalizm w nowoczesnym wydaniu, czyli MacBook Air

Każdy z modeli MacBooka Air oferuje nawet do 2 TB pamięci masowej. Przestrzeń na przechowywanie danych można dodatkowo rozszerzyć o chmurę iCloud, która perfekcyjnie integruje się z systemem macOS. Laptopy z Apple są zabezpieczone technologią Touch ID, czyli zaawansowanym czytnikiem linii papilarnych – dzięki temu można mieć pewność, że dane będą zawsze bezpieczne. Aby zwiększyć komfort korzystania z urządzenia, warto wyposażyć się także w akcesoria takie jak klawiatury, myszki czy słuchawki od Apple.

Gdzie kupować sprzęty Apple? Można to zrobić zarówno stacjonarnie, jak i w internecie. Przy zakupach online istotne będzie sprawdzenie firmy, która sprzedaje urządzenia. Warto stawiać wyłącznie na sklepy ze statusem Premium Reseller – dzięki temu można mieć pewność, że jest to sprawdzone i zaufane źródło. Jednym z przykładów wśród firm działających na polskim rynku jest sklep Cortland.