Jakie zalety płyną z tańca dla dzieci?

Zastanawiasz się czy warto zapisać swoje dziecko na zajęcia taneczne? Nie jesteś przekonany, czy aby na pewno aktywność ta będzie dla niego odpowiednia? Taniec dla dzieci niesie za sobą wiele korzyści fizycznych i psychicznych. Przeczytaj nasz poniższy tekst a dowiesz się, dlaczego warto zapisać swoje dziecko na zajęcia taneczne.

Taniec od najmłodszych lat

Nie da się ukryć, że podrygiwanie w rytm muzyki towarzyszy każdemu z nas od najmłodszych lat. Tak naprawdę, tańczą nawet bobasy, które jeszcze nie wiedzą czym w ogóle jest taniec. Jest to świetna zabawa i sposób na poprawę humoru, ale nie tylko! Taniec to aktywność fizyczna, która niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego więc zachęcić swojego malucha do zajęć tanecznych?

Szczęście

Taniec daje szczęście! Dokładnie tak! Tańcząc przyczyniamy się do wydzielania hormonu szczęścia. Co więcej, taniec może być świetnym sposobem do wyrażania emocji. Pomaga również radzić sobie ze stresem i lękiem. Dzięki tańcu, dzieci mogą nauczyć się wyrażać siebie, być kreatywnym i budują poczucie własnej wartości.

Poprawa pamięci

Nowa choreografia to nowe kroki do nauczenia. Dziecko samodzielnie je powtarza ruchy, więc taniec oddziałuje na jego koncentrację i skupienie. Jest to także świetne ćwiczenie pamięci. Zmiany ruchów podczas danej choreografii czy zróżnicowane tempa przyczyniają się do szybkiej reakcji dziecka.

Lepsza kondycja

Taniec jest formą ćwiczeń, która może pomóc Twojemu dziecku zachować sprawność fizyczną, a jak wiemy – w zdrowym ciele zdrowy duch! Warto również zaznaczyć, że aktywność ta może poprawić koordynację, równowagę i wytrzymałość oraz pomaga w rozwoju silnych mięśni i kości, a to jest niesamowicie ważne w okresie dorastania.

Interakcja z rówieśnikami

Na grupowych zajęciach tanecznych Twoje dziecko ma możliwość nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami, którzy będą posiadali takie samo zainteresowanie – taniec. Podczas takich lekcji dzieci mogą nauczyć się współpracy i skutecznej komunikacji.

Wyjazdy, obozy i kolonie

Wiele szkół tańca organizuje wyjazdy na kolonie czy obozy taneczne. Jest to świetna okazja na nauczenie swojego dziecka pewnej samodzielności. Pomimo całodobowej opieki wychowawców, dzieci będą musiały i tak wykonać czynności, z których często były w domu wyręczane.

Jaki taniec będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybierając kurs taneczny dla swojego dziecka pamiętaj o tym, że lekcje tańca mają sprawiać mu przyjemność. Szkoły tańca oferują dużą różnorodność zajęć tanecznych do wyboru. Najczęściej są to m.in.:

  • taniec towarzyski,
  • hip-hop,
  • taniec jazzowy,
  • balet,
  • tańce ludowe.

Poszukujesz odpowiedniej szkoły tańca dla swojego dziecka? Wybierz Akademię Tańca!

Akademia Tańca Ireneusz Sulewski w Warszawie to szkoła tańca dla dzieci i dorosłych. W swojej ofercie posiada szeroki wybór zajęć, takich jak taniec nowoczesny, tańce świata, hip hop, balet czy jazz. Zapisując swoje dziecko do Akademii Tańca dostajesz gwarancję, że Twoja pociecha spędzi aktywnie dobrze wolny czas. Zapraszamy do naszej nowej lokalizacji – Szkoła tańca Praga Południe to nowe miejsce na tanecznej mapie Warszawy.