Jakie są rodzaje i zastosowania liter reklamowych?

Dobrze widoczna nazwa firmy lub jej logo to elementy, które przyciągają wzrok potencjalnych klientów i budują zaufanie do marki. Dzieje się tak, ponieważ świadczą one o profesjonalizmie firmy i o jej silniejszej pozycji na rynku. Dlatego wśród przedsiębiorców niesłabnącą popularnością cieszą się litery reklamowe świetlne lub niepodświetlane, które mają wiele zastosowań i wpływają na większe zyski firmy. O czym warto pamiętać, tworząc taki projekt i jak można go wykorzystać na wiele praktycznych sposobów?

Jak powstają litery reklamowe?

Klasyczne litery reklamowe bez dodatkowego podświetlenia są zwykle wykonane ze styroduru. To funkcjonalny materiał, który wyróżnia się większą wytrzymałością niż styropian, ale jednocześnie jest niezwykle lekki i łatwo poddaje się wycinaniu. Dzięki temu można stworzyć dowolne napisy o czcionce, która będzie spójna z wizerunkiem całego przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć, że w zależności od potrzeb przedsiębiorcy i opracowanego projektu do produkcji liter reklamowych można również wykorzystać pleksi, płyty kompozytowe, blachy aluminiowe czy sklejki — każdy z tych materiałów zapewnia inny oryginalny efekt, który zwraca na siebie uwagę mijających go osób.

Innym sposobem na skuteczną promocję są podświetlane litery przestrzenne. Tego typu oznaczenia świetnie sprawdzają się na dachach budynków lub zewnętrznych ścianach, informując klientów o siedzibie firmy czy sklepu. Ich niewątpliwą zaletą jest dobra widoczność nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy mgła. Ponadto litery świetlne ułatwiają przechodniom zlokalizowanie punktu jesienią czy zimą, kiedy szybciej zapada zmrok. Zwykle są one wykonane z blachy aluminiowej oraz płyty pleksi. Z kolei do oświetlenia wykorzystuje się moduły LED, które wyróżniają się długim czasem świecenia i są tanie w utrzymaniu.

reklamowe-litery.jpg

Gdzie można zastosować litery reklamowe?

Wykorzystanie liter reklamowych w dużej mierze zależy od pomysłowości inwestora albo projektanta. Najczęściej montuje się je wewnątrz lub na zewnątrz budynków, aby wskazać miejsce, w którym mieści się biuro albo sklep. Dzięki temu klienci łatwo trafiają do danego punktu. Tego typu projekt świetnie sprawdzi się również w sytuacji, gdy siedziba firmy nie jest dobrze widoczna, ponieważ znajduje się wśród gęstych zabudowań — wówczas podświetlane litery skutecznie wyróżnią ją z tłumu. Oprócz tego taka inwestycja będzie godną uwagi propozycją w formie:

  • oznaczania ważnych punktów w budynkach, na przykład recepcji, bankomatu, restauracji,
  • znakowania pięter, szczególnie w hotelach i biurowcach,
  • znaków kierunków, na przykład na klatce schodowej czy na parterze budynku,
  • wyszczególniania działów firmy,
  • informacji o oferowanych usługach czy nowych produktach.

Warto wspomnieć, że litery reklamowe mogą również stać się oryginalną dekoracją wnętrza. Wówczas we współpracy z architektem można zaprojektować humorystyczne lub motywacyjne napisy, które bardzo dobrze sprawdzą się na pływalniach, w siłowniach czy restauracjach. Dzięki temu klienci łatwiej zapamiętają dane miejsce i chętniej do niego wrócą lub polecą je swoim znajomym.