Baterie kuchenne – trendy

Zaktualizowano: 29 sierpnia, 2023 at 08:45 pm

Bateria kuchenna powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i przyjemna dla oka. Bateria kuchenna jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni, a kiedy dobierzemy odpowiedni model możemy liczyć także na to, że bateria nada naszemu wnętrzu elegancji i nuty nowoczesności. W naszym artykule podpowiemy Ci jakie są aktualne trendy!

Baterie kuchenne- trendy

Bateria kuchenna powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i przyjemna dla oka. Bateria kuchenna jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni, a kiedy dobierzemy odpowiedni model możemy liczyć także na to, że bateria nada naszemu wnętrzu elegancji i nuty nowoczesności. W naszym artykule podpowiemy Ci jakie są aktualne trendy!

Funkcjonalne baterie

Wybrana przez nas bateria powinna być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Aktualnie na rynku producenci baterii kuchennych proponują nam wiele różnych rozwiązań, które pomogą wnieść komfort użytkowania naszego wnętrza na wyższy poziom.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką pozwoli na łatwe, wygodne i precyzyjne sterowanie strumieniem wody, a także sprawi, że bez problemu dotrzesz do tych trudnodostępnych miejsc. Wyciągana wylewka będzie szczególnie pomocna przy myciu warzyw, owoców czy mięsa. Za pomocą takiego rozwiązania możemy też z łatwością czyścić większej objętości przedmioty, które nie zmieszczą się do zlewu, a także napełniać wiadro, misę czy różne inne przedmioty. Wylewka estetyczna to nic innego jak ruchoma głowica z natryskiem.

Bateria kuchenna z perlatorem pozwala swoim użytkownikom na oszczędzenie przepływu wody nawet do 5 l/min. Perlator zamontowany w baterii kuchennej umożliwia zmniejszenie zużycia wody wypływającej z naszej baterii, a co za tym idzie- oszczędzenie na rachunkach za wodę oraz energię.

Bateria kuchenna z filtrem, to kolejne bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ dzięki specjalnym filtrom zyskujemy wodę oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń takich jak rdza, bakterie czy wirusy, która nadaje się do spożycia. Takie rozwiązanie pozwoli nam nie tylko na oszczędzenie wody, ale także sprawi, że będziemy mogli zrezygnować z zakupywanej w plastikowych butelkach wody pitnej.

Jaki kolor baterii jest najbardziej popularny?

Jednym z podstawowych pytań jakie zadaje sobie każdy kto wykańcza wnętrze kuchni jest jaki kolor baterii kuchennej wybrać. Obecnie wciąż na rynku króluje elegancka czerń oraz ponadczasowy chrom. Bateria kuchenna o czarnym wykończeniu jest doskonałym sposobem na nadanie wnętrzu kuchni subtelnej elegancji oraz przysłowiowego pazura. Aktualnym trendem jest matowe, czarne wykończenie baterii kuchennych, coraz więcej naszych klientów decyduje się na taką właśnie kolorystykę. Baterie kuchenne w kolorze chromu, to ponadczasowy wybór, który modny jest już parę lat, a uniwersalizm tego koloru sprawia, że doskonale odnajdzie się on we wnętrzu każdej kuchni.

Nowym, kształtującym się trendem kolorystycznym baterii kuchennych jest szykowna biel, delikatny beż, a także wszelkie odcienie szarości.

Kolorem baterii w kuchni możemy estetycznie przełamać i urozmaicić całe wnętrze!

Zlew i bateria duet idealny

Nasi klienci coraz częściej decydują się także na różnorodną kolorystykę zlewu oraz baterii kuchennej, co jest nowością w trendach kuchennych. Kiedyś klienci kupowali zlew oraz baterię tego samego producenta oraz w tym samym, pasującym kolorze, teraz jednak zaczynamy mieszać kolorystykę tych dwóch kuchennych niezbędników a najczęstszymi połączeniami kolorystycznymi są na przykład biały zlew z czarną baterią czy piaskowy zlew w akompaniamencie baterii białej. Taka zabawa kolorami może stworzyć przepiękny, estetyczny oraz nowoczesny efekt, dlatego warto obserwować ten rozwijający się obecnie trend na mieszanie barw!

Trendy mają to do siebie, że często się zmieniają. Wybierając baterię do kuchni powinniśmy stawiać na komfort jej użytkowania oraz walory estetyczne tak, aby móc uzyskać ciekawy i nowoczesny look w naszym wnętrzu. Mamy nadzieję, że artykuł zainspirował Cię do stworzenia ciekawego i modernistycznego połączenia kolorystycznego!