Zmierzch książki – jeden z najpopularniejszych cykli nie tylko dla młodych dorosłych

Zmierzch… jest niewiele ludzi, którym słowo to nie kojarzy się z historią Belli i Edwarda, czyli dwójki zakochanych osób, które dzieli więcej niż można sobie wyobrazić. I choć od momentu polskiej premiery pierwszego tomu światowego bestselleru minęło przeszło 15 lat, po książki z serii w dalszym ciągu sięgają nowi czytelnicy, pragnący zanurzyć się w tym fantastycznym świecie. Trudno się temu dziwić, naprawdę warto!

  1. Przejmująca historia ludzi i wampirów.
  2. Światowy fenomen – książki Zmierzch dla każdego.
  3. Miłość ponad wszystko.

Jak to często bywa z najpoczytniejszymi książkami, początkowo nic nie zwiastowało ich olbrzymiego sukcesu. Stephenie Meyer, amerykańska pisarka i autorka sagi, nigdy nie aspirowała do miana jednych z najbardziej rozpoznawalnych twórców na świecie, a po jej pierwszej książce – Zmierzch – nie spodziewano się wiele. Tymczasem historia miłosna splatająca losy młodej dziewczyny i wampira była dokładnie tym, czego oczekiwali czytelnicy.

Przejmująca historia ludzi i wampirów

Główna bohaterka Zmierzchu – Bella Swan – przeprowadza się do ojca żyjącego w małym amerykańskim miasteczku. Nieśmiała dziewczyna podejmuje naukę w nowej szkole, gdzie nie czuje się komfortowo. Wszystko się jednak zmienia, kiedy poznaje przystojnego Edwarda.

Chłopak również trzyma się na uboczu, a kontakty z innymi ogranicza do swojej najbliższej rodziny. Poznając jego mroczne sekrety, Bella wkracza w świat wampirów, który jest niezwykle fascynujący, ale też śmiertelnie niebezpieczny. Tymczasem w jej sercu powoli zaczyna pojawiać się miłość.

Światowy fenomen – książki Zmierzch dla każdego

Zmierzch – książki te w krótkim czasie zyskały olbrzymią popularność. Pierwsza powieść została sfilmowana już w 2008 roku (w obsadzie znalazły się wschodzące gwiazdy: Kristen Stewart i Robert Pattinson). To jeszcze bardziej rozpaliło miłość do tej historii. Saga Zmierzch przyciągała coraz większą liczbę czytelników, nie tylko tych nastoletnich. Dorośli także chętnie oddawali się lekturze, co nie zmieniło się do dzisiaj!

Miłość ponad wszystko

Na fenomen książek Zmierzch składa się wiele czynników – od fantastycznie snutej przez autorkę opowieści, przez oryginalny pomysł, po cudowny przekaz. Historia ta pokazuje, że miłość jest w stanie pokonać każdą przeciwność losu, nawet w przypadku osób z tak odległych od siebie światów. Bo skoro wampir z człowiekiem są w stanie obdarzyć się głębokim i pięknym uczuciem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby udało się to również innym.