Zalety korzystania z potykaczy: dlaczego warto je stosować?

Potykacze to narzędzia, które mogą poprawić rozpoznawalność marki i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dzięki nim w łatwy sposób przekażesz informacje o aktualnych promocjach czy ważnym wydarzeniu. Dlaczego jeszcze warto z nich korzystać? Przeczytaj w naszym artykule.

Potykacz – co to jest? Definicja i rodzaje

Potykacze reklamowe to niewielkich rozmiarów tablice reklamowe wyposażone w nóżki. Korzysta się z nich zwykle w celu promowania produktów i usług. Widoczne na ich powierzchni slogany i hasła reklamowe przyciągają klientów do lokalu, nakłaniając do skorzystania z oferty. Potykacz, jako element marketingu offline, cechuje się znaczną skutecznością, przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. To popularny nośnik reklamy, wybierany przez przedstawicieli wielu branż. Produkt występuje w różnych wariantach, dzięki temu łatwo znaleźć opcję odpowiadającą naszym potrzebom. Wyróżniamy m.in.:

 1. Potykacz kredowyumieszcza się go na chodniku przed witryną lub wewnątrz pomieszczenia. Jest to rodzaj stojaka reklamowego, pozwalającego na szybkie i czytelne przedstawienie każdej informacji.

 2. Potykacz wodoodporny – wykonuje się go z materiałów odpornych na wilgoć. To produkt idealny do postawienia na zewnątrz budynku, np. przed sklepami czy restauracjami.

 3. Potykacz magnetyczny – jest świetnym miejscem, aby wyeksponować plakaty oraz zdjęcia, przyczepiając je do powierzchni za pomocą magnesów. Świetnie sprawdza się podczas targów i konferencji.

 4. Potykacz O-W-Z (otwórz-włóż-zamknij) – został wyposażony w ramę aluminiową zatrzaskową, która ułatwia wymianę grafiki lub plakatu. Korzystając z niego, w wygodny i efektowny sposób zaprezentujesz wybrane treści reklamowe.

 5. Potykacz personalizowany – jest produktem wykonywanym na zamówienie. Może mieć dowolny nadruk, kształt, kolor czy grawer. Idealny do promocji marek i konkretnych wydarzeń.

Dlaczego warto zdecydować się na potykacz?

 • Twój biznes będzie bardziej widoczny – potykacz postawiony tuż obok wejścia do budynku, przyciąga wzrok potencjalnych klientów, zachęcając do zatrzymania się i wstąpienia do lokalu.

 • Szybciej i skuteczniej przekażesz każdą informację – tego rodzaju tablice pozwalają na błyskawiczne przekazywanie informacji. Możesz na nich umieścić komunikat o aktualnych ofertach i superokazjach, ale również hasła zachęcające do brania udziału w konkursach czy nawet korzystania z Wi-Fi.

 • Wyróżnisz się – kreatywne hasła na potykaczu przyciągają wzrok. Zapełnij powierzchnię zabawnymi komunikatami, oddającymi atmosferę Twojego lokalu. To doskonały sposób, aby Cię zauważono i zapamiętano. Możesz dodatkowo zainwestować w kolorowe markery kredowe, dzięki którym notatki staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.

 • Podkreślisz wizerunek firmy – potykacze mogą mieć kolorystykę pasującą do wystroju lokalu czy niestandardowy nadruk lub logo przedsiębiorstwa. Wykorzystaj to, aby wpłynąć dodatkowo na odbiór swojej marki, utrwalając ją w świadomości odbiorców.

 • Potykacze reklamowe są proste w użytkowaniu, wygodne i trwałe – to lekkie i poręczne produkty, cechujące się dużą wytrzymałością, dzięki której zachowują świetny wygląd przez wiele sezonów.

Przykłady wykorzystania

 1. Ustawione przy wejściu do lokalu – często umieszcza się je przed drzwiami restauracji, sklepów czy punktów usługowych. Dzięki temu kluczowe informacje trafiają do klientów jeszcze przed wejściem do środka.

 2. Na ruchliwych deptakach i targach – polecane do ustawienia w miejscach, gdzie przebywa duża liczba osób. To prosty sposób, aby zwrócić uwagę przechodniów czy uczestników wydarzeń.

 3. W centrach handlowych – stanowią miejsce do informowania o promocjach, konkursach i wyjątkowych ofertach.

 4. W pensjonatach i hotelach – w holach hotelowych prezentuje się na nich komunikaty dotyczące dostępności pokoi lub atrakcji w okolicy.

 5. W biurowcach – w miejscach pracy potykacze mogą informować o godzinach otwarcia, zasadach bezpieczeństwa oraz ważnych wydarzeniach.

 6. W celu promowania szkoleń i warsztatów – osoby organizujące różne wydarzenia mogą wykorzystać potykacze, aby przekazać informacje o szczegółach, takich jak lokalizacja czy data spotkania.

Podsumowanie

Potykacz to narzędzie wspierające komunikację, dzięki któremu w prosty sposób przekażesz każdą informację. Produkt sprawdza się jako tablica reklamowa dla firm, restauracji czy sklepów, które chcą wyróżnić się w swojej okolicy. Dzięki niemu łatwiej dotrzeć do lokalnej społeczności, zwiększając rozpoznawalność marki i budując więź z klientami. Dodatkowym atutem jest jego mobilność – niewielkie rozmiary oraz niska waga sprawiają, że łatwo go przenosić z miejsca na miejsce. To opcja zdecydowanie tańsza niż reklama w telewizji, radiu czy w postaci billboardu. Potykacz można wykorzystywać zarówno jako niezależne narzędzie wspierające komunikację i promocję, jak i element dopełniający większe kampanie reklamowe. Warto pamiętać, że treść na nim powinna być przemyślana i czytelna. Kreatywne, atrakcyjne slogany z pewnością wpłyną pozytywnie na wizerunek miejsca, które chcesz zareklamować.