Zalety biżuterii ze stali chirurgicznej

Biżuteria ze stali chirurgicznej stała się ostatnio bardzo popularna. Na jej korzyść przemawia atrakcyjna cena, która idzie w parze z wysoką jakością wykonania. Wspomniany metal początkowo wykorzystywano przy produkcji narzędzi do operacji, ponieważ wyróżniał się trwałością i właściwościami hipoalergicznymi. Z czasem znalazł zastosowanie również w jubilerstwie. Obecnie produkuje się z niego m.in. łańcuszki, kolczyki, pierścionki, bransoletki i zawieszki. Poznaj liczne zalety biżuterii ze stali chirurgicznej.

Biżuteria ze stali chirurgicznej – możesz wybierać spośród wielu ciekawych odcieni

Biżuteria ze stali chirurgicznej w naturalnym wydaniu przypomina srebro. Nie oznacza to jednak, że nie mogą jej nosić miłośnicy klasycznego złota i rose gold. Opracowano bowiem specjalne lakiery, którymi pokrywa się metal, aby zmienić jego zabarwienie. Nie musisz obawiać się, że złoty łańcuszek męski zacznie odpryskiwać po kilku użyciach. Wspomniana powłoka charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością mechaniczną. 

Naszyjniki, sygnety i bransoletki ze stali chirurgicznej nie ustępują niczym swoim złotym i srebrnym odpowiednikom. Często dodaje się do nich różnego rodzaju kamienie, które nadają ich charakteru i szlachetności.

Trwała i funkcjonalna biżuteria ze stali nierdzewnej

Biżuteria ze stali nierdzewnej często bywa oznaczana skrótem 316L. Pod tym symbolem kryje się niezwykle funkcjonalny metal. Łańcuszek męski, który został z niego wykonany, nie odbarwia skóry. Nie musisz obawiać się, że pozostawi na Twojej szyi czarne plamy, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też ciężko je domyć. 

Ponadto biżuteria ze stali nierdzewnej nie wykazuje skłonności do rdzewienia, przez co prezentuje się efektownie przez dłuższy czas. Niektórzy wykorzystują ją w swoich stylizacjach nawet przez 10 lat. Jest bowiem odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Cienki łańcuszek męski ze stali chirurgicznej przetrwa dłużej niż złoty

Cienki łańcuszek męski cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Wielu z nich docenia jego subtelny charakter. Niestety, ten ze srebra i złota dość łatwo ulega uszkodzeniu. Jeśli zależy Ci na jego trwałości, postaw na stal nierdzewną, która świetnie sprawdza się przy produkcji tego rodzaju dodatków.

Biżuteria ze stali nierdzewnej dobrze znosi kontakt z wodą

Biżuteria ze stali nierdzewnej uchodzi za niezwykle funkcjonalną. Skomplikowana pielęgnacja akcesoriów często nas zniechęca do ich użytkowania. Jeśli zdarzyło Ci się zapomnieć o ich zdjęciu przed kąpielą, przez co uległy uszkodzeniu, to postaw na stal 316 L. Unikniesz przykrych incydentów, ponieważ można w niej brać prysznic i pływać w basenie. Poza tym nie szkodzą jej skrajne wartości temperatury i promienie słoneczne.

Hipoalergiczna biżuteria jako doskonały pomysł na prezent

Systematycznie zwiększa się odsetek alergików w społeczeństwie. Reakcjom uczuleniowym sprzyja życie w zanieczyszczonym środowisku i nadużywanie środków higienicznych. Kolczyki, bransoletki i łańcuszki mogą alergizować. Jeśli nie znasz stanu zdrowia swojego kolegi, a chcesz sprezentować mu biżuterię, postaw na stal nierdzewną. Wspomniany metal uchodzi bowiem za hipoalergiczny i nie powoduje uciążliwych dolegliwości.