Wnętrza w stylu quiet luxury – jak zaaranżować okna?

Styl wnętrzarski quiet luxury to nowość, która już zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Łączy w sobie modny minimalizm i eleganckie, praktyczne rozwiązania. Największą jego zaletą jest możliwość doboru luksusowych mebli i dodatków, które podkreślą prestiż miejsca. Jak zaaranżować okna w stylu quiet luxury?

Odrobina luksusu w każdym calu

W stylu quiet luxury prym wiedzie prostota, jednak łączy się ona z praktycznością i luksusem. Wychodzimy z założenia, że wysoka jakość produktów sama w sobie będzie ozdobą, dlatego nie warto z niej rezygnować. Meble i różnego rodzaju dodatki posłużą nam przez długie lata, będąc odpornymi na działanie zęba czasu. Wiadomo więc, że firany, zasłony czy innego rodzaju dodatki okienne powinny charakteryzować się jak najwyższą jakością wykonania. Nie bójmy się sięgać po rozwiązania z wyższej półki, zwłaszcza jeśli zależy nam na estetycznym, atrakcyjnym wyglądzie wnętrz. Nie chodzi o to, aby całość wyglądała sztucznie – zauważmy, że markowe dodatki często charakteryzuje prostota.

Jakie firanki wybrać?

Dobór konkretnych zasłon i firan zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i upodobań. W stylu quiet luxury to właśnie one są na pierwszym miejscu. Owszem, ma on pewne swoje wytyczne, ale nie musimy sztywno przestrzegać konkretnych zasad. Wręcz przeciwnie – całość ma być praktyczna, ale z naszego, a nie ogólnego punktu widzenia. Firany i zasłony dobieramy w zależności od pomieszczenia oraz rodzaju okien. W salonie doskonale sprawdzą się eleganckie firany balkonowe, natomiast w kuchni zwykle lepszym wyborem będą krótsze firanki. Warto zwrócić uwagę na to, że nie muszą być one w kolorze białym, ale dobrze, by miały lekką, delikatną barwę, na przykład kremową. 

Jakie zasłony będą dobrym uzupełnieniem pomieszczeń?

Aranżując pomieszczenie w stylu quiet luxury, nie warto rezygnować z zasłon. Są one doskonałą ozdobą, jeśli oczywiście będą odpowiednio dobrane. Możemy zdecydować się na model w jasnym albo nieco ciemniejszym kolorze. Dużą popularnością cieszą się barwy ziemiste. Ciekawym rozwiązaniem są też zasłony z różnego rodzaju zdobieniami – delikatnymi, niezbyt rzucającymi się w oczy, a jednak sprawiającymi, że pomieszczenie prezentuje się niezwykle interesująco. Drobne przeszycia lub plisy będą świetnym wyborem dla osób, które lubią minimalizm, ale nie chcą, by ich mieszkania wyglądały tak samo, jak wiele innych. Styl quiet luxury jest nieco „cięższy” od minimalistycznego, dlatego z powodzeniem możemy zdecydować się na zasłony wykonane z grubszej tkaniny.