Telewizory Philips – najlepsze modele na rynku

Chcesz kupić nowy telewizor? Dużą popularnością cieszą się modele marki Philips. Jednym z głównych wyróżników sprzętów tego producenta jest podświetlenie Ambilight – kolorowa poświata wzdłuż krawędzi ekranu, dzięki której poczujesz się jak w samym środku akcji. Zobacz, czym się kierować, by wybrać odpowiedni sprzęt, który posłuży ci długo po zakupie!

Jak wybrać telewizor? Najważniejsze kwestie!

Czym się kierować, porównując poszczególne modele telewizorów? Zwróć przede wszystkim uwagę na rodzaj matrycy! Wśród sprzętów Philips znajdziesz zarówno modele LED, jak i OLED. W tych pierwszych diody emitujące światło (LED – light-emitting diodes) służą do podświetlenia matrycy. Zwróć uwagę zwłaszcza na modele full-array LED – diody są wówczas umieszczone bezpośrednio za ekranem, co pozwala na lepsze kontrolowanie podświetlenia, a w efekcie – jakościowe odwzorowanie kolorów. Modele LED są tańsze niż najnowocześniejsze propozycje, czyli OLED-y. To z kolei innowacyjna technologia, która będzie dobrą inwestycją na wiele lat. Matryca w tych telewizorach składa się z samoświecących pikseli, nie potrzebuje więc dodatkowego podświetlenia. Co to w praktyce oznacza? Możliwość osiągnięcia właściwie nieskończonego kontrastu – zachwyci cię nieprzenikniona czerń, przejrzysta biel. Docenisz również doskonałe kąty widzenia – tak, by oglądać filmy lub transmisje sportowe w szerszym gronie. Wszystko dokładnie zobaczysz nie tylko wtedy, gdy zasiądziesz naprzeciw odbiornika.

Jeśli masz określony budżet, może się okazać, że w zakładanej kwocie możesz kupić większy model LED lub mniejszy OLED. Na co się zdecydować? To zależy od twoich potrzeb, wielkości pomieszczenia i jego umeblowania. Pamiętaj, że jeśli twoje urządzenie jest wyposażone w podświetlenie Ambilight, ekran będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości!

Wiesz już, że cena urządzenia zależy od matrycy i przekątnej ekranu. Na jakie inne parametry zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić dobrze oceniany sprzęt?

Przyjrzyj się przede wszystkim:

  • procesorowi;
  • systemowi smart tv;
  • technologiom optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • łatwemu sterowaniu;
  • rozdzielczości ekranu;
  • liczbie i rodzajom złączy;
  • atrakcyjnemu designowi.

Wiele telewizorów Philips może pochwalić się świetnie ocenianym systemem Google TV, który daje ci dostęp do tysięcy aplikacji, a przy tym – ułatwia wyszukiwanie interesujących cię treści.

Polecane telewizory Philips – jaki model kupić?

Zobacz najchętniej wybierane telewizory Philips, które zbierają wiele pozytywnych recenzji. Każdy z nich będzie dobrym zakupem do twojego salonu!

  • PHILIPS 55PUS8807/12 – 55-calowy model LED za mniej niż 3500 zł to prawdziwa okazja. Twoją uwagę od razu zwróci trójstronne podświetlenie Ambilight, dzięki któremu telewizor świetnie prezentuje się we wnętrzu. Specyfikację dopełnia procesor Philips P5, który zapewnia perfekcyjnej jakości obraz – niezależnie od źródła. Łatwe sterowanie to zasługa systemu Android TV. To również dobry wybór dla graczy – świadczy o tym wysoka częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz oraz automatyczny tryb niskiego opóźnienia (ALLM).
  • PHILIPS 55PUS8518/12 – to podobna propozycja z tej samej półki cenowej. Użytkownicy doceniają tu przede wszystkim trójstronne podświetlenie Ambilight i wygodny w obsłudze system Google TV. Mocny procesor Philips P5 gwarantuje doskonałą jakość obrazu! Z kolei technologie Dolby Vision i Dolby Atmos sprawią, że możesz cieszyć się kinową jakością obrazu i dźwięku.
  • PHILIPS 65OLED908/12 – jesteś przygotowany na większy wydatek? Sprawdź ten model za ponad 13 000 zł! To 65-calowy OLED, który jest świetną inwestycją na lata. Zachwyci cię doskonała jakość obrazu, a także trójstronne podświetlenie Ambilight. Muzyka i filmy nabiorą nowej głębi dzięki systemowi audio Bowers & Wilkins. Docenisz również procesor P5 z technologią AI, która przetwarza obraz w sposób zbliżony do ludzkiego mózgu.

Chcesz sprawdzić inne ciekawe propozycje? Porównaj wszystkie telewizory Philips w sklepie MediaMarkt, by zdecydować, który najlepiej sprawdzi się w twoim domu!