Stylowy płaszcz damski na lata – po czym poznasz jakość?

Płaszcz damski jest jednym z najważniejszych elementów naszej garderoby, biorąc pod uwagę w jakim klimacie znajduje się nasz kraj. Polska raczej leży na spektrum państw w których jest bardziej zimno niż ciepło a deszczowe dni, to wręcz norma. Dlatego też potrzebujemy w naszej garderobie kreacji, która uchroni nas przed zgubnym wpływem negatywnych warunków pogodowych. Mając to na uwadze, większość kobiet decyduje się na zakup stylowego płaszcza damskiego. Czym jednak powinniśmy się kierować podczas zakupu tej części garderoby?

Po czym rozpoznać idealny płaszcz damski?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na zakup naszego idealnego płaszcza damskiego? To proste, po pierwsze ten element naszej garderoby musi być doskonale skrojony i w odpowiedni sposób odszyty, zwłaszcza pod kątem najmniejszych detali, takich jak pasek czy kieszenie. Kiedy decydujemy się na zakup płaszcza damskiego, powinniśmy także zwrócić uwagę na jego wnętrze. Bardzo ważne jest sprawdzenie tego, jaki rodzaj podszewki został wykorzystany. 

Sprawdźmy także jego wypełnienie. Kiedy decydujemy się na zakup nowego płaszcza damskiego, musimy również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został on wykonany. Istotna jest nie tylko sama jakość materiału, ale również gramatura. Dlaczego? Ponieważ na chłodne jesienne i zimowe wieczory lepiej nada się płaszcz wełniany lub płaszcz pikowany. Natomiast płaszcz letni i wiosenny damski, powinien być uszyty z lżejszych materiałów, takich jak bawełna.

Równie istotny jest dobór funkcjonalności oraz fasonu naszego płaszcza. Musimy bowiem zastanowić się nad tym czy chcemy mieć płaszcz damski z dużą ilością kieszeni, a może zależy nam na płaszczu z kapturem i dodatkowym ociepleniem? A może potrzebujesz długiego płaszcza w ciemnych kolorach, który cię wyszczupli? Wszystkie te kwestie należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie, dzięki temu uda nam się wybrać idealny płaszcz damski, który sprawdzi się przez wiele sezonów. 

Jak dobrać płaszcz do naszej sylwetki?

Jeżeli chcemy świetnie wyglądać w naszym płaszczu, to musimy go oczywiście w odpowiedni sposób dopasować do naszej sylwetki. Jeżeli cechuje nas figura w kształcie gruszki, to najlepszym wyborem będzie płaszcz, który poszerzy górną część sylwetki (np. płaszcz z pagonami). Jeżeli natomiast twoja sylwetka charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami, to wtedy o wiele lepszym wyborem będzie płaszcz damski rozkloszowany bądź płaszcz z prostą górną częścią, która jest pozbawiona detali, które mogłyby poszerzać twoją sylwetkę. W takim przypadku, najlepszym typem będzie klasyczny płaszcz z kołnierzem. 

Niezależnie od tego jaki typ płaszcza chcemy kupić, musimy skupić się na dwóch aspektach. Po pierwsze, pamiętajmy o tym, żeby płaszcz damski był wykonany z wysokiej jakości materiału po to, żeby mógł on nam służyć przez wiele długich lat. Po drugie, musimy dopasować nasz nowy płacz pod naszą sylwetkę. Ważne, żebyśmy dobrze czuły się w naszej kreacji.