Prawo pracy szkolenia

Prawo pracy w 2023 roku uległo tak obszernym zmianom, wprowadzonym przez dyrektywy, że aby móc śmiało powiedzieć, że ma się na jego temat sporą wiedzę, nie wystarczy tylko sporadyczna lektura prasy branżowej. Regularne uczestnictwo w szkoleniach to podstawa. Taka aktywność pozwoli Ci być na bieżąco z najnowszymi przepisami i zmianami w prawie pracy. Jeśli chcesz działać w swojej branży z w pełni profesjonalnym podejściem, zdecyduj się na praktyczne szkolenia z prawa pracy prowadzone online przez ekspertów z Centrum Szkoleń Verte.

Prawo pracy szkolenia – dla kogo?

Pracownicy działu kadr – nie tylko początkujący

Szkolenia z prawa pracy są szczególnie istotne dla pracowników działu kadr. Pozwalają im na poszerzenie wiedzy na temat przepisów prawnych, regulujących stosunki pracy i wszystkie aspekty związane z codzienną pracą kadrowców, m.in. tematy zmian w umowach o pracę i umowach cywilnoprawnych, dodatkowych urlopach od 2023 roku, ochrony danych osobowych po wejściu w życie nowych przepisów, czy aktualizacji i tworzenia regulaminów pracowniczych.

Na szkoleniu z prawa pracy dla firm skorzystają bardzo mocno wszyscy nowi pracownicy działu kadr: jeżeli przedsiębiorstwo zatrudnia młodszych specjalistów z mniejszym doświadczeniem – dobre szkolenie z Kodeksu Pracy to podstawa. Daje ono gruntowną wiedzę na temat zasad i obowiązków pracodawcy oraz pracowników, umów o pracę, rozliczeń płacowych, urlopów, czasu pracy i innych istotnych zagadnień związanych z prawem pracy.

Zmiany prawne – nie takie straszne

Co więcej, w polskim prawie nie brak ostatnio dużych zmian legislacyjnych – Kodeks Pracy uległ tak wielu aktualizacjom, że wprowadzane nowe przepisy dotyczące prawa pracy mogą przytłoczyć nawet najbardziej doświadczone osoby. Szkolenie online z prawa pracy da pracownikom możliwość zapoznania się ze zmianami i lepszego zrozumienia ich konsekwencji, w tym tego, jak wpływają na codzienną pracę.

Ekspercka wiedza

Czasami pracownicy kadr trafiają w swojej karierze na skomplikowane przypadki, które wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa. Szkolenia prowadzone przez Verte Centrum Szkoleń dają możliwość konsultacji z ekspertami-praktykami i uzyskania bezpośrednio od nich wskazówek dotyczących rozwiązania trudnych sytuacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Prawo pracy – szkolenie online czy stacjonarnie?

Największą zaletą prowadzenia szkoleń online jest ich elastyczność: ta forma nauki pozwala pracownikom na dostęp do treści szkoleniowych w dowolnym miejscu. Nie trzeba rezerwować czasu na podróż do sali konferencyjnej ani martwić się dodatkowymi kosztami, chociażby takimi jak wyżywienie. Co więcej, uczestnicy mogą uczyć się w dogodnym dla siebie tempie i powtarzać materiał, jeśli tego potrzebują. Uczestnicząc w szkoleniach online organizowanych przez Verte Centrum Szkoleń otrzymujesz nagrania szkoleń, które są aktywne aż 24h.

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie w biurze – żaden problem. Pracownicy mogą uczyć się bezpośrednio w pracy lub z dowolnego miejsca, co pozwala zaoszczędzić czas i środki finansowe związane z dojazdem.

Dobrze poprowadzone szkolenia online często oferują możliwość personalizacji treści w zależności od poziomu wiedzy i potrzeb uczestników. Dzięki temu można skupić się na konkretnych obszarach, które są istotne dla konkretnego grona, i poświęcić więcej czasu na zrozumienie trudniejszych zagadnień. 

Przykładowe tematy szkoleń:

  • RODO w kadrach w 2023 roku;
  • Zmiany w dokumentacji pracowniczej po nowelizacji Kodeksu Pracy;
  • Szczegółowe informacje o warunkach zatrudnienia w 2023;
  • Świadectwa pracy w praktyce – najważniejsze zmiany;
  • Rewolucyjne zmiany w Kodeksie Pracy – kompendium wiedzy;
  • Kontrola PIP w zakładzie pracy po zmianach Kodeksu Pracy;
  • Czas pracy w 2023 roku z uwzględnieniem zmian w prawie pracy;
  • Umowy o pracę 2023 – jak nawiązać i rozwiązać stosunek pracy po zmianach w 2023 roku?

Choć szkolenia z prawa pracy to nie najłatwiejszy temat,  szczególnie biorąc pod uwagę polską 

legislację, to właściwie poprowadzone warsztaty przyniosą wiele wartości pracownikom działu kadr.