Poznajcie trendy i najciekawsze propozycji manicure oraz dowiedzcie się od czego zależy cena zabiegu.

Zaktualizowano: 29 sierpnia, 2023 at 08:44 pm

Piękne i zadbane paznokcie są naszą wizytówką. Prawda jest taka, że istotne znaczenie ma również kształt paznokci oraz to jak są pomalowane. Można pokusić się o stwierdzenie, że kolor paznokci może być dopełnieniem stylizacji. Równie dobrze stylizację można dobierać pod kątem lakieru do paznokci. Warto poznać trendy w manicure i co wpływa na koszt zabiegu.

Manicure damski – na co warto się zdecydować?

Każda kobieta jest inna i każda może lubić inny kolor. Są osoby ceniące maksymalny design, ale też lubiące totalny minimalizm. Jeżeli należycie do drugiej grupy, to koniecznie powinniście zdecydować się na clean girl. W tej estetyce paznokcie powinny być pomalowane na delikatny odcień różu, ewentualnie mleczny kolor. Warto jeszcze wiedzieć, że duże znaczenie ma kształt paznokci. W tym przypadku powinny być one okrągłe. Będąc dalej w stylistyce minimalizmu, musimy wspomnieć o kolejnym trendzie jakim jest french manicure, ale w wersji odwrotnej, czyli reverse. Oznacza to, że paski, które są zwykle malowane na płytce, tym razem mogą zostać namalowane na samym środku paznokcia. Jeżeli chcecie bardziej się wyróżnić, to postawcie na paznokcie typu cat eye nails, czyli efekt kociego oka na paznokciach. Bez wątpienia taki manicure jest wręcz spektakularny. Aby uzyskać trójwymiarowe świetliste smugi, należy pomalować paznokcie lakierem z tysiącami małych opiłków metalu. Jeżeli chcecie uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, to dodatkowo można ozdobić paznokcie małą biżuterią. Gdy pragniecie podkreślić piękno paznokci, to powinnyście zdecydować się na manicure w kolorze Pantone. Jest to  wibrujący odcień czerwieni, który wprost idealnie pasuje do typowo wieczorowych stylizacji. Przygotowaliśmy też coś ciekawego dla maksymalistek. Dobrze sprawdzi się trend multikolor. W tym przypadku należy pomalować każdy paznokieć na innych kolor. 

Od czego zależy koszt manicure?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje stylizacja paznokci. Otóż wycena usługi zależy od jej rodzaju, a mianowicie należy wziąć pod uwagę ilość zużytego materiału, a także ilość poświęconego czasu i stopień trudności. Jeżeli stosuje się, np. drogi sprzęt typu laser, to również jego użycie wlicza się w koszt. Jednocześnie klientki chcą już na początku wiedzieć, ile będą musiały zapłacić za daną usługę. Stąd też każdy manicure nie może być wyceniony indywidualnie. Ceny muszą być ujednolicone. Manicure cena może mieć dużą rozpiętość. Najczęściej koszt manicure klasycznego mieści się w przedziale od 45 do 60 zł. Jednak w bardziej ekskluzywnych gabinetach czy większym mieście, cena może być jeszcze wyższa. Z tego powodu najlepiej przygotować cennik, który powinien znaleźć się na stronie. 

Jak znaleźć najlepszy salon manicure?

Znalezienie dobrego salonu manicure nie musi być trudne. Warto pamiętać, by zwrócić uwagę na opinie jakie posiada. Najlepiej też zweryfikować, jaki jest zakres usług salonu. Warto też zajrzeć do galerii na stronie czy na portal społecznościowy, by zobaczyć przykładowe realizacje i tym samym sprawdzić umiejętności manicurzystek. Jest to szczególnie istotne, gdy stylizacja paznokci ma być wykonana na ważną okazję taką jak ślub czy urodziny. Należy zwrócić uwagę na kreatywność stylistek paznokci. Powinny nie tylko znać bieżące trendy, ale i podchodzić do każdego zlecenia indywidualnie, by spełnić oczekiwania klientki. Ważna jest też przyjemna atmosfera i oczywiście szybkość i precyzja wykonania zabiegu.