Po co Ci serum do twarzy? Czy sam krem nie wystarczy?

Pielęgnacja skóry to sposób na zachowanie jej pięknego wyglądu i młodzieńczej świeżości na długi czas. Krem nawilżający i działający dodatkowo kierunkowo na problemy skóry to podstawa. Po co zatem używać serum do twarzy, jeśli krem dostarcza skórze niezbędnych składników? Okazuje się, że działanie serum ma duże znaczenie dla skóry!

Czym właściwie jest serum?

Serum to skoncentrowany kosmetyk, zawierający moc składników aktywnych. Czym się różni od kremu? W jego składzie zawarto większą ilość najbardziej cennych dla skóry substancji. Dzięki temu kosmetyk ten może działać jeszcze skuteczniej. Serum do twarzy należy dopasować do indywidualnych potrzeb skóry. To kosmetyki, które mogą skutecznie odżywić, nawilżyć, wygładzić, rozświetlić czy zregenerować skórę. W ich składzie znajdują się substancje, które są impulsem do pobudzenia procesów naprawczych, dzięki czemu skóra skuteczniej się regeneruje.

Dlaczego warto włączyć serum do pielęgnacji skóry?

Codzienne stosowanie kremu to bardzo dobry nawyk pielęgnacyjny. Jednak sam krem może nie wystarczyć w różnych niedoborach związanych z kondycją skóry. Suchość, pękające naczynka przy cerze naczynkowej, trądzik, pojawianie się zmarszczek, szarość cery czy jej przetłuszczanie się mogą być zniwelowane dzięki kosmetykom o bardziej skoncentrowanym składzie. Takie aktywne substancje w serum do twarzy działają efektywniej, regulując i normalizując wydzielanie sebum, zmniejszając widoczność zmarszczek, korygując koloryt skóry, wzmacniając naczynka krwionośne, a także rozjaśniając i rozświetlając cerę. Warto zatem wzmocnić działanie pielęgnacyjne, włączając serum do codziennej dbałości o skórę. Dzięki temu zyska ona piękniejszy wygląd na dłużej.

Miejsce serum do twarzy w codziennej pielęgnacji

Jak każdy kosmetyk pielęgnujący, serum do twarzy aplikuje się na oczyszczoną skórę. Jeśli wybierzesz serum, które przeznaczone jest do stosowania 2-3 razy w tygodniu, warto jego nałożenie poprzedzić złuszczeniem skóry z użyciem peelingu, by kosmetyk mógł skuteczniej w nią wniknąć. Jeśli serum jest przeznaczone do codziennego stosowania, złuszczaj skórę standardowo 1-2 razy w tygodniu. Zawsze przed nałożeniem serum pamiętaj o tonizacji skóry. Przywrócenie jej balansu, czyli właściwego pH potęguje pielęgnacyjny wpływ kosmetyku na cerę.

Serum jest niczym bomba odżywcza dla Twojej skóry, dlatego warto włączyć je do swojej pielęgnacji, by cieszyć się piękną, zdrową i gładką cerą oraz jej młodzieńczą świeżością.