Ożyw swoje włosy z maską keratynową: Skuteczna terapia dla włosów zniszczonych i łamliwych

Jeśli komuś zależy na pięknych włosach, to powinna zainteresować go maska keratynowa. Pomaga z suchością, zniszczonymi końcówkami, brakiem połysku i gładkości. Keratyna przyczynia się do odbudowy struktury włosów. Za jej pomocą można je skutecznie zregenerować. Wiele przemawia za tym, aby kosmetyki z keratyną znalazły się na stałe w pielęgnacji włosów.

Dlaczego maska do włosów z keratyną to świetny wybór?

Składnikiem budulcowym włosów jest białko w postaci keratyny. Jeśli jej ilość ulegnie zmniejszeniu, to niestety trzeba liczyć jest szeregiem negatywnych konsekwencji. Włosy będą szorstkie, pozbawione blasku, podatne na uszkodzenia mechaniczne. Warto wobec tego sięgnąć po maskę z keratyną i inne kosmetyki, które ją zawierają. Za ich pomocą można odżywić włosy, scalić końcówki. Staną się one sypkie i gładkie. Maska z keratyną odbudowuje włosy, nabłyszcza je i odżywia. Przeciwdziała rozdwajaniu końcówek i ich kruszeniu się.

loton-keratyna-maska-1000-1000x1000.png

Włosy przestaną sprawiać problemy podczas rozczesywania. Będą niezwykle przyjemne w dotyku. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością keratyny. Zbyt częste nakładanie je na włosy prowadzi do ich przeproteinowania. Objawia się to suchością włosów, ich puszeniem się, sztywnością i szorstkością. Maskę wystarczy stosować raz w tygodniu w celu uzyskania pożądanych efektów. Nakłada się ją na umyty, wilgotne włosy. Świetnym rozwiązaniem będzie owinięcie ich czepkiem w celu podniesienia temperatury. W ten sposób keratyna lepiej wniknie w strukturę włosów.

Maska keratynowa

Można także podgrzać je suszarką w celu otwarcia łusek. Zostaną one dokładnie odżywione. Maskę keratynową wystarczy trzymać 20 minut, maksymalnie pół godziny. Na koniec pozostaje wypłukać je letnią wodą. Pamiętać należy o tym, aby maskę keratynową nakładać zawsze na włosy wolne od kosmetyków stylizacyjnych. Jest to świetny preparat do poprawienia ich kondycji. Niedobory keratyny przyczyniają się do ubytków we włosach. To z kolei przekłada się na ich łamliwość i wzmożone wypadanie. Keratyna zapewnia mocne włosy, pełne blasku, odporne na działanie czynników zewnętrznych.