Kompakt WC – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Toaleta to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. Co warto wiedzieć na temat kompaktów WC? Sprawdź!

Co to jest kompakt WC?

Mimo że aktualnie ogromną popularnością cieszą się podwieszane miski WC ze stelażem podtynkowym, wiele osób wciąż decyduje się na tradycyjne kompakty WC. Czym właściwie jest kompakt WC? Jest to rozwiązanie 2w1, które składa się z miski ustępowej połączonej ze zbiornikiem na wodę.

WC kompakt pionowy czy poziomy?

Kompakty WC możemy podzielić między innymi ze względu na rodzaj odpływu. Wybór konkretnego typu zależy od uwarunkowań technicznych w naszej łazience. Do wyboru mamy następujące rozwiązania:

  • WC z odpływem pionowym – montuje się je do odpływu zamontowanego w podłodze;
  • WC z odpływem poziomym – instaluje się je do odpływu montowanego w ścianie.

Kompakty WC – czy warto?

Decyzja o wyborze pomiędzy WC kompaktowym a miską podwieszaną zależy od różnych czynników, m.in. od naszych indywidualnych preferencji. Do zalet kompaktów WC należą przede wszystkim:

  • Niska cena – kompakty WC bardzo często można kupić w znacznie niższej cenie niż miski podwieszane ze stelażem podtynkowym.
  • Łatwość instalacji – kolejną zaletą kompaktów WC jest łatwa i szybka instalacja.
  • Możliwość montażu w gotowej łazience – kompakt WC jest łatwy do zamontowania w już istniejących łazienkach, bez konieczności niszczenia wykończenia.
  • Różnorodność dostępnych rozmiarów – kompakty WC zwykle zajmują więcej miejsca niż miski podwieszane. Jednak nawet jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej łazienki, nie musimy rezygnować z montażu kompaktu WC. W sklepach są dostępne modele w różnych rozmiarach. Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, możemy po prostu wybrać kompakt o mniejszych wymiarach lub kompakt narożny.
  • Mnogość wzorów i kolorów – kompakty WC są aktualnie dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu można dobrać idealny model do każdej aranżacji.

W jakich aranżacjach sprawdzi się kompakt WC?

Kompakt WC sprawdzi się w wielu łazienkowych aranżacjach. Będzie doskonałym wyborem do łazienek utrzymanych w klasycznym, eleganckim stylu. Może być też idealnym elementem industrialnej łazienki. Wiele osób wybiera także kompaktowe WC jako uzupełnienie łazienek urządzonych w klimacie retro/vintage.

Podsumowując, kompakty WC to ciekawy wybór do wielu łazienek. Do ich zalet możemy zaliczyć m.in. łatwość instalacji i atrakcyjną cenę. WC kompaktowe są dostępne w wielu wzorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć model idealnie dopasowany do swoich preferencji.