Kartykredytowe w Santander Consumer Banku: porównanie ofert

Zaktualizowano: 29 sierpnia, 2023 at 08:44 pm

Karta kredytowa to powszechnie stosowany produkt finansowy umożliwiający dokonywanie płatności elektronicznych w sklepach, na stacjach benzynowych oraz w internecie. Przed złożeniem wniosku o kartę kredytową warto jednak zrozumieć jej działanie oraz zidentyfikować korzyści i wady z nią związane. Nieodpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej może prowadzić do znacznych kosztów dla właściciela. Co warto więc o niej wiedzieć i jak wybrać najlepszą propozycję?

Jak działa karta kredytowa i kto może ją mieć?

Karty kredytowe różnią się od zwyczajnych kart debetowych. Kartą debetową można płacić, korzystając z dostępnych na koncie bankowym właściciela środków. Karta kredytowa z kolei działa na zasadzie udzielania kredytu przez bank, który ocenia zdolność kredytową klienta i ustala mu limit kredytowy. Posiadacz karty kredytowej może korzystać z tych pieniędzy jak z pożyczki, przy czym limit zależy głównie od historii kredytowej i regularnych wpływów na konto. Karta kredytowa umożliwia dokonywanie płatności w codziennych zakupach, w sklepach internetowych oraz wydawanie gotówki w bankomatach. Posiadanie karty kredytowej niesie pewne korzyści, takie jak brak konieczności uprzedniego uzyskiwania zgody na korzystanie z funduszy przed każdym zakupem, jednak może wiązać się z kosztami, np. w przypadku opóźnienia w spłaceniu zadłużenia. Jaka jest najlepsza karta kredytowa? Jak wybrać kartę, która zaspokoi potrzeby i spełni oczekiwania?

Karty kredytowe w Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank dysponuje wieloma propozycjami dla osób chcących wyrobić kartę kredytową. Czym cechują się poszczególne rodzaje kart kredytowych w Santander Consumer Banku?

  • Karta Visa TurboKARTA

Oferta karty kredytowej Santander Consumer Bank Visa TurboKARTA została skierowana głównie do osób posiadających samochód. Karta ta objęta jest promocją „Zakupy z premią”, która pozwala na częściowy zwrot wydatków dokonanych w wybranych punktach handlowych i usługowych. Każdy posiadacz karty TurboKARTA, który zapłaci nią w tych miejscach i terminowo spłaci minimalną kwotę, może otrzymać zwrot od transakcji w wysokości do 5% (maksymalnie 30 zł w okresie rozliczeniowym) w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% wartości transakcji w restauracjach oraz 1% od płatności na stacjach paliw. Podobnie jak wcześniejsze oferty Santandera, ta karta umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz przez internet. Limit dla transakcji zbliżeniowych bez konieczności podawania kodu PIN wynosi 100 zł. Ponadto do odnawialnego limitu TurboKARTA można przypisać dodatkową kartę dla innego użytkownika. Wszelkie transakcje dokonywane za pomocą kart dodatkowych są doliczane do limitu karty głównej.

  • Karta kredytowa Santander Comfort i Comfort Plus

Visa Comfort i Visa Comfort Plus to karty kredytowe, które umożliwiają zarówno płatności zbliżeniowe, jak i płatności online. Limit dla transakcji zbliżeniowych bez konieczności wpisywania kodu PIN wynosi 100 zł. Transakcje przekraczające tę kwotę wymagają autoryzacji kodem PIN. Bank nie pobiera żadnych opłat za transakcje bezgotówkowe. Natomiast za transakcje gotówkowe, czyli wypłatę gotówki z karty, pobierana jest opłata w wysokości 6% od wypłaconej kwoty.

Karty Comfort i Comfort Plus różnią się głównie ofertami promocyjnymi dostępnymi przy korzystaniu z kart w wybranych punktach. Opłaty za korzystanie z kart są jednakowe dla obu wariantów. Dostępna jest również karta Comfort Plus ze stałą spłatą. Od podstawowych kart Comfort odróżnia ją to, że minimalna kwota spłaty jest stała i uzależniona od wysokości przyznanego limitu, a nie, tak jak w ich przypadku, wynosi 5% wykorzystanego limitu. Różnica dotyczy także kosztów – za obsługę płatności bezgotówkowych poniżej 1000 zł z kartą Visa TurboKARTA miesięcznie trzeba będzie zapłacić 6,90 zł, z kartą Visa Comfort – 9,50, a z kartą Visa Comfort Plus ze stałą ratą – 15 zł. Warto wspomnieć, że o każdą kartę kredytową w Santander Consumer Bank można wnioskować online, a karta kredytowa Visa Comfort jest dostępna od ręki w salonie.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródła:

https://www.najlepszekonto.pl/jak-otrzymac-karte-kredytowa#kto-moze-wnioskowac-o-karte-kredytowa

https://www.totalmoney.pl/artykuly/9316,karty-kredytowe,co-to-jest-karta-kredytowa-i-do-czego-sluzy,1,1

https://www.totalmoney.pl/artykuly/zastrzezenie-karty-kredytowej-jak-zablokowac-karte-kredytowaanie

https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/promocje/zgarnij-300-zl-do-biedronki-i-turbokarte,71.html

https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/

https://pozyczkaportal.pl/karty-kredytowe/karta-kredytowa-santander-consumer-bank/