Kabina prysznicowa czy wanna? Wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie

Zaktualizowano: 29 sierpnia, 2023 at 08:44 pm

Wiele osób staje przed dylematem, czy lepiej zdecydować się na montaż kabiny prysznicowej czy też wanny. Dziś zastanowimy się, jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej dla Was. Przedstawimy Wam zalety każdego z nich.

Wanna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Decydując się na montaż wanny musicie wiedzieć, że jest on stosunkowo łatwy. Wystarczy tylko podłączyć wodę i kanalizację. Dostępne są naprawdę tanie modele. Jednocześnie jeżeli posiadacie dzieci, to zapewne wiecie, iż uwielbiają one zabawy w wannie. Wykąpanie dziecka w wannie jest łatwiejsze niż pod prysznicem. Jednak z drugiej strony, biorąc kąpiel w wannie zużywa się zdecydowanie więcej wody niż biorąc prysznic. Wanna lepiej sprawdzi się w pomieszczenia, których kubatura jest większa. Ale można zamontować ją choćby w łazienkach z dużymi skosami, co w przypadku prysznica nie jest możliwe. 

Kabiny prysznicowe – efektywne rozwiązanie dla wymagających

Kabiny prysznicowe są alternatywą dla wanien. Są rozwiązaniem bardziej ekologicznym, ale też sprawdzą się w przypadku osób starszych. Zapewniają przy tym większe bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest fakt, że codzienny prysznic o poranku pobudza i dodaje energii. Z kolei kąpiel raczej wycisza. Wbrew pozorom prysznice nie muszą zajmować dużo miejsca. Oczywiście pod warunkiem, że ściany są wysokie. Musimy też wspomnieć, że do wyboru są różnego rodzaju prysznice, choćby w kształcie kwadratowym, półowalnym czy prostokątnym. Możecie również zdecydować się na wersję z brodzikiem bądź bez. To pierwsze rozwiązanie jest bardziej tradycyjne. Szczególnie dobrze sprawdzi się w klasycznie urządzonych wnętrzach. Z kolei prysznic walk in jest bardziej minimalistyczny, nowoczesny i tworzy spójną aranżację danego wnętrza. Zajmuje też mniej miejsca. Kabina prysznicowa powinna być wykonana z mocnych i trwałych materiałów. Jednocześnie istotne znaczenie ma jej szczelność. Tutaj dobrze sprawdzi się szkło hartowane, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i naprawdę trwałe. Kabina prysznicowa może też posiadać zabezpieczającą powłokę, dzięki której utrzymanie jej w czystości jest jeszcze łatwiejsze. Zapobiega powstawaniu zacieków z wody czy osadów.

Jak więc widzicie każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Jednak niewątpliwie bardziej funkcjonalna jest kabina prysznicowa.