Dom z płaskim dachem – zobacz, jak efektownie prezentuje się taka bryła

Zaktualizowano: 28 marca, 2023 at 12:17 pm

Dom z płaskim dachem to rodzaj architektury, która zyskuje coraz większą popularność wśród Inwestorów, planujących budowę i może być dobrym wyborem dla osób, ceniących nowoczesny i minimalistyczny styl. Prosta, a zarazem oryginalna bryła przyciąga uwagę elegancją, wnętrze oferuje duże możliwości aranżacyjne, a płaski dach sprzyja nietuzinkowym rozwiązaniom i pozwala np. na aranżację dodatkowej strefy relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Urodę takich domów bardzo często podkreślają panoramiczne przeszklenia. Wprowadzają do wnętrz nowoczesny design, który dobrze komponuje się z minimalistyczną stylistyką bryły, gwarantują doskonałe doświetlenie, co przekłada się także na optyczne powiększenie przestrzeni i maksymalizację zysków energii. Dzięki nim mieszkańcy mogą również swobodnie podziwiać piękno natury z wnętrza domu, co pozytywnie wpływa na nastrój i samopoczucie.

Marzenia o komfortowym i efektownym domu z płaskim dachem można zrealizować, wybierając jeden z gotowych projektów ARCHON+. Wśród przygotowanych przez Pracownię propozycji, dostępne są różnorodne projekty domówparterowych oraz piętrowych, które wraz z niebanalnym wyglądem zewnętrznym, oferują wiele funkcjonalnych atutów.

Poniżej przedstawiamy trzy interesujące propozycje.

Dom w matukanach (G2)

dom w matukanach

Znakomitym przykładem minimalistycznej architektury jest projekt parterowego „Domu w matukanach (G2)” – pełen przyjaznych i sprawdzonych rozwiązań. Cechą dominującą pod względem estetyki elewacji jest kontrast pomiędzy jasnym tynkiem a grafitową okładziną drewnianą, którą wyróżniono strefę frontową i tarasową. Wnętrze domu jest pięknie doświetlone za sprawą licznych przeszkleń, zawiera komfortowy program użytkowy z przylegającą do tarasu otwartą strefą dzienną oraz trzema ustawnymi sypialniami w części prywatnej domu. Dwie z nich mają dostęp do mniejszego tarasu, natomiast apartament rodziców z łazienką i garderobą został szeroko otwarty na główny taras w podcieniu. Spiżarnia przy kuchni oraz praktyczne miejsca pod montaż ubraniowych szaf dodają kolejnych atutów projektowi. W bryle przewidziano także obszerny, dwustanowiskowy garaż, który od części mieszkalnej w odpowiedni sposób oddziela wiatrołap.

Dom w nawłociach 5 (G2)

dom w nawłociach

Z kolekcji projekty domów z płaskim dachem, Dom w nawłociach 5(G2) jest idealnym przykładem tego, jak w atrakcyjny sposób zintegrować wnętrze z ogrodem i wykorzystać intrygującą grę naturalnego światła. Kompozycję elewacji oparto na połączeniu stonowanej kolorystyki tynków z ciepłymi akcentami drewna. Całość pięknie współgra z grafitową tonacją stolarki. Dzięki efektownej pergoli narożnej, zaprojektowanej w formie efektownej ramy z belkowaniem, ogrodowa strefa zyskała niezwykle klimatyczny wyraz. Światło w cudowny sposób przenika do wnętrza i gwarantuje wyjątkowe wrażenia estetyczne. Funkcjonalny układ pomieszczeń, w ramach centralnie zlokalizowanej otwartej strefy dziennej, oferuje salon, jadalnię i kuchnię. Pokoje prywatne zaprojektowano po obu stronach tej części domu, tworząc dwie niezależne strefy nocne. Jedną z nich jest luksusowy apartament rodziców z własną łazienką, garderobą oraz dostępem do tarasu. Po przeciwnej stronie znajduje się prywatna strefa dla dzieci, składająca się z dwóch komfortowych pokoi i łazienki. W projekcie przewidziano również dwustanowiskowy garaż.

Willa Luna (G2)

wielka luna

Światło i przestrzeń oddają charakter piętrowej willi, zaprojektowanej w formie nowoczesnej rezydencji. Kompozycja elewacji podkreśla stylistykę domu, a zastosowane detale dodają bardzo efektownego i eleganckiego wyglądu. Wysunięty przed linię strefy wejściowej garaż dwustanowiskowy wraz z tarasami i pergolą od strony ogrodu w ciekawy sposób rozrzeźbiają bryłę budynku. Przestronna strefa dzienna parteru obejmuje słoneczny salon z kominkiem, otwartą na do połaci dachu jadalnię oraz dopełniającą program funkcjonalny kuchnię z przylegającą do niej spiżarnią. Przestrzeń wnętrza jest efektownie połączona z ogrodem, dzięki przewidzianym w projekcie szerokim, przesuwnym drzwiom tarasowym Dodatkowy pokój na parterze oddzielono od części dziennej, tworząc idealne warunki do pracy i nauki. Pełni on również funkcję pokoju gościnnego i znajduje się tuż obok łazienki. Główna sypialnia w strefie nocnej na piętrze to przestronny apartament z łazienką i garderobą, a po drugiej stronie korytarza znajdują się dwie sypialnie dzieci oraz drugi gabinet do pracy.

Więcej informacji na temat proponowanych projektów można znaleźć na stronie www.archon.pl.