Dlaczego warto tworzyć filmy marketingowe – najważniejsze korzyści dla biznesu

Istnieje wiele form marketingu, który pozwala skutecznie pozyskiwać nowych klientów i budować markę. Do najskuteczniejszych zalicza się bez wątpienia video marketing, chętnie wprowadzany w większości przestrzeni biznesowych.

Dlaczego warto się nim zainteresować i jakie możliwości potrafi przynieść? Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.

Skuteczny video marketing – statystyki, które warto znać

Mądre wykorzystanie możliwości video marketingu potrafi odmienić niejeden biznes. I wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jak widać na podstawie statystyk, zebranych przed Demand Sage za zeszły rok, aż w przypadku 89% ankietowanych treści video przekonały ich do zakupu produktu, a 91% osób z chęcią obejrzałoby więcej materiałów tego typu od śledzonych marek. Co ciekawe, nawet 66% pytanych wskazuje krótkie formy wideo jako najbardziej angażujący content.

Trudno się zatem dziwić, że tak wiele firm zwraca się w stronę video. Obecnie zastosowanie takiej formy promocji deklaruje aż 93% marketerów, widząc w niej istotny element swojej strategii.

Jakie formy przyjmuje video marketing?

Czym są filmy reklamowe? To krótkie nagrania o charakterze promocyjnym, realizowane często przez profesjonalistów, jak na przykład: CreativeStudio.com.pl.

Takie materiały mogą mieć zróżnicowaną formę, zależną od charakteru nagrania, jego długości czy specyfiki branży. Do najchętniej używanych zaliczają się zwłaszcza: reklamy telewizyjne, filmy ofertowe przedstawiające usługi i towary firmy na potrzeby stron internetowych, a także krótkie nagrania reklamowe pojawiające się na portalach społecznościowych. W ramach takiego contentu łączy się różne elementy, jak zabawne dialogi, przyciągającą muzykę, efekty specjalne, dynamiczne nagrania z dronów czy animacje. To wszystko razem ma pozwolić uzyskać potencjalnie najlepszy możliwy efekt, a finalnie – przyciągnąć uwagę odbiorców.

Największe zalety filmów marketingowych

Z jakiego powodu warto zaangażować się w tworzenie treści marketingowych w formie video dla swojej marki? Przynosi to wiele korzyści. Przede wszystkim video marketing stanowi obecnie chyba jedną z najskuteczniejszych form promocji. Za jego sprawą buduje się wizerunek i zaufanie do konkretnej firmy, prezentuje jej dorobek, przekazuje konkretne informacje do konkretnych grup odbiorców. Trzeba bowiem pamiętać, że nowoczesne filmy marketingowe są tworzone w oparciu o precyzyjne dane, co pozwala przygotować materiały dopasowane do potrzeb i oczekiwań wybranych ludzi. A to znacząco zwiększa szansę na odniesienie sukcesu.

Profesjonalne video pomaga wyróżnić się na rynku oraz zbudować świadomość marki wśród potencjalnych klientów. Reklama filmowa prezentuje istotne informacje w najprostszy i zrozumiały dla ogółu sposób, co zwiększa dostępność produktów, równocześnie zapewniając prosty odbiór. Często video potrafi mocniej zaangażować odbiorców niż content audio lub tekst (widać to zwłaszcza w social mediach, gdzie niektóre filmy stają się wręcz viralami). A to niejednokrotnie przekłada się na wyższe konwersje i lepszą sprzedaż.

W końcu nie możemy zapominać o wyszukiwarkach internetowych, dla których content video jest szczególnie wartościowy. Publikacja własnych filmów na strony internetowe, w social mediach potrafi zatem zwiększyć widoczność w wynikach wyszukiwania. Lepsze pozycjonowanie to z kolei większa konkurencyjność na rynku.

Nowoczesna forma promocji marki – jak dać się zobaczyć w sieci?

Jak głosi znane powiedzenie: „jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”. Z tego założenia wychodzą również współcześni marketerzy, doceniając siłę filmów marketingowych. Z pomocą takich treści da się osiągać fenomenalne rezultaty, bez względu na branżę, w której się działa.