Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja i dobrze dobrane kosmetyki pomogą ci zadbać o swoją cerę oraz przedłużyć jej młody wygląd.

Codzienna rutyna pielęgnacji twarzy

Rano, gdy masz mało czasu, śpieszysz się do pracy, wystarczy mycie, tonizowanie i nałożenie kremu pielęgnacyjnego na twarz, a następnie ewentualny make-up. Przyjrzyjmy się bliżej zabiegom, która warto wykonywać wieczorem, przed nocnym odpoczynkiem.

  1. Demakijaż – dokładne pozbycie się resztek kolorowych kosmetyków jest absolutną podstawą. W nocy twoja skóra ma oddychać i czerpać korzyści z produktów, którymi ją uraczysz przed snem. Zacznij więc wieczorną pielęgnację od delikatnego usunięcia makijażu za pomocą płynu micelarnego, mleczka lub innego preparatu przeznaczonego do tego właśnie celu.
  2. Mycie twarzy – skorzystaj z odpowiednio dobranego żelu lub pianki do mycia twarzy i oczywiście wody.
  3. Peeling – 1 lub 2 razy w tygodniu zadbaj o złuszczenie martwego naskórka z twarzy. Taki zabieg nie tylko ją odświeży, ale również sprawi, że składniki aktywne z kosmetyków wnikną głębiej i ich działanie będzie skuteczniejsze.
  4. Tonizowanie – po kontakcie z wodą twoja skóra potrzebuje przywrócenia jej naturalnego pH.
  5. Serum – kilka razy w tygodniu możesz sięgnąć po wybrane serum, które pomoże ci zniwelować określony problem np. pękające naczynka, rozszerzone pory, nadmierna produkcja sebum, zmarszczki.
  6. Krem nawilżający – nawilżanie jest niebywale ważne dla twojej cery. W ramach ostatniego kroku pielęgnacyjnego wklep krem delikatnie opuszkami palców, pobudzając dodatkowo krążenie krwi.

Jak wybrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Zanim dokonasz zakupu przede wszystkim ustal, jaki masz rodzaj cery. Najczęściej wyróżniamy cerę: naczynkową, wrażliwą, tłustą, mieszaną, suchą, normalną. Na rynku znajdziesz produkty, które najlepiej odpowiedzą na potrzeby twojej skóry twarzy. Zawarte w nich składniki aktywne skoncentrowane są bowiem na ewentualny problem, z którym się mierzysz. W poszukiwaniu dobrych kosmetyków, zajrzyj na stronę https://samarite.eu/pl. Znajdziesz tu produkty naturalne, maksymalnie bezpieczne dla twojej skóry. Marka Samaite zajmuje się wytwarzaniem kosmetyków wielozadaniowych, które pozwolą ci ograniczyć ilość buteleczek i słoiczków w twojej łazience.