Jak powinno się wybierać kurtki zimowe damskie?

Zaktualizowano: 29 sierpnia, 2023 at 08:43 pm

Prawdopodobnie mało kto obecnie zastanawia się nad zakupieniem zimowej damskiej kurtki. Letnia atmosfera, upały i chęć wypoczywania z całą pewnością nie nastrajają nas do tego, aby przekopywać się przez sterty informacji na temat takiego odzienia. Warto jednak poświęcić na to chwilę, ponieważ trudno o lepszy moment na zakupienie takiego ubrania niż właśnie lato — w końcu to teraz mamy najlepsze ceny.

Przyjrzyjmy się detalom kurtki

Wiele osób ruszając na poszukiwania zimowej damskiej kurtki, skupia się przede wszystkim na jej wyglądzie oraz marce. Co jednak bardzo ważne, jeśli chcemy mieć naprawdę wysokiej jakości produkt, powinniśmy przyglądać się bardzo uważnie jego nawet najmniejszym detalom.
Od czego zatem warto zacząć przeglądanie oferty dostępnych w sklepie kurtek? Na początku powinno się zwrócić uwagę na to, jak są one wykonane, czyli np. na użyte do ich produkcji nici. Nie mogą być one za grube, a także pod żadnym pozorem nie mogą odstawać od materiału.
Inną bardzo ważną częścią każdej zimowej damskiej kurtki jest obecny kołnierz — powinien być na tyle wysoki, aby bez problemu był w stanie osłaniać szyję przed zimnym wiatrem.
Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o kapturze. Nie zawsze jest on mile widziany ze względów estetycznych, lecz nie da się ukryć, że nie ma lepszego zabezpieczenia głowy przed zimnem i śniegiem niż właśnie ocieplany wygodny kapturek.

Jakie są popularne rodzaje zimowych damskich kurtek?

Wystarczy tylko przekroczyć próg sklepu z zimowymi damskimi kurtkami, aby przekonać się, że dostępna oferta jest naprawdę ogromna. Na wieszakach znaleźć można wiele ciekawych propozycji różniących się nie tylko kolorami czy rozmiarami, lecz przede wszystkim krojem.
Jeśli chodzi o te kurtki, które będą najlepiej chroniły przed zimnem, to nie ma lepszej propozycji niż Anorak. Jest to pikowana kurtka z dołączonym bardzo ciepłym kapturem, która zapewni komfort termiczny przy nawet najniższych temperaturach. Co więcej, jest ona dość dobrze dopasowana, więc świetnie się prezentuje.
Jeśli chcemy mieć bardzo modną i nadal dość ciepłą kurteczkę, dobrym wyborem będzie bomberka. Ta charakterystyczna, zwężana w biodrach i poszerzana w talii kurtka od lat jest w czołówce najczęściej wybieranych zimowych damskich kurtek.

pol_pl_Damska-Kurtka-Parka-2w1-Dagmara-Czarna-z-Szarym-Futerkiem-6009_3.jpg

Zobacz więcej kurtek: https://brendi.pl/pol_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-zimowe-196.html

Co należy wiedzieć o materiale, z którego wykonane są kurtki zimowe damskie?

Damska zimowa kurtka musi charakteryzować się wieloma bardzo ważnym cechami — musi być ładna, wygodna, a także dobrze dopasowana. Co jednak niezwykle istotne, musi być także bardzo ciepła, aby pozwalała właścicielce dobrze się czuć nawet w czasie najgorszej i najzimniejszej pogody. To właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby przyjrzeć się również materiałowi, z którego będzie ona wykonana.
Analizując tworzywa składające się na zimową damską kurtkę, koniecznie trzeba powiedzieć, że równie ważne jest to, jaka tkanin będzie znajdowała się na warstwie zewnętrznej, jak i również tej wewnętrznej, czyli w formie wypełnienia.

pol_pl_Damska-Kurtka-Zimowa-Ortalionowa-Viktoria-Brazowa-7125_3.jpg

Kurtka Viktoria z Brendi.pl

Co zatem mamy do wyboru? Oferta jest naprawdę olbrzymia i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli chodzi o najtańsze propozycje, to bez wątpienia liderem jest poliester, czyli sztuczne tworzywo cechujące się doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią, lecz dość kiepsko radzące sobie z przepływem powietrza. O wiele lepiej wypada pod tym względem dobrze wszystkim znana bawełna. Wiedzieć jednak trzeba, że całkiem chętnie chłonie ona wilgoć, więc lepiej wybierać kurtki bawełniane z domieszką poliestru.
Jeśli natomiast chodzi o wypełnienie, czyli warstwę w głównej mierze odpowiadającą za ocieplenie kurtki, to absolutnie nie mają sobie równych pierz i puch. Nie tylko są one bardzo ciepłe, lecz dodatkowo antyalergiczne, więc właściwie każdy może z nich korzystać.