5 najbardziej praktycznych zakupów do ogrodu

Zaktualizowano: 2 października, 2023 at 09:08 am

Ogród to prawdziwe miejsce relaksu, gdzie można odetchnąć, odizolować się od codziennego zgiełku. Możemy cieszyć się tu pięknem przyrody i świeżym powietrzem. Żeby przebywanie było tu jeszcze bardziej przyjemne, warto pomyśleć nad zakupem funkcjonalnych i estetycznych mebli oraz akcesoriów ogrodowych. Biorąc to pod uwagę, prezentujemy 5 najbardziej praktycznych zakupów do ogrodu!

Ławki ogrodowe – bez nich ani rusz

Ogród to miejsce, w którym można być bardzo aktywnym, zwłaszcza jak wykonujemy prace ogrodowe, ale też leniuchować. To jednocześnie ulubiona przestrzeń do spotkań ze znajomymi i rodziną, szczególnie w ciepłym okresie. Niezależnie, z czym nam się on kojarzy, nie może w nim zabraknąć ławek ogrodowych. Warto postawić na mebel pasujący do wystroju naszego ogrodu, żeby poza swoją praktyczną funkcją, była ona też atrakcyjną dekoracją. Oczywiście, wybierając ławkę ogrodową, oceńmy jej jakość wykonania, żeby posłużyła nam jak najdłużej. Sprawdźmy, jakie wykorzystano materiały do jej stworzenia. Dostępne są różne style, klasyczne i bardziej nowoczesne, dlatego na pewno znajdziemy coś dostosowane dla własnych potrzeb i oczekiwań. Żeby tak było, warto odwiedzić sklep internetowy ogrodosfera.pl.

Lawka_ze_stolikiem_z_drewna_akacjowego_Jolo_Garden_Point_Lawki_Ogrodowe_10948.jpg
Drewniana ławka ogrodowa z rozkładanym stolikiem, fot. Ogrodosfera.pl

Sofy ogrodowe – elegancja i komfort

Ławki ogrodowe powinny więc stanowić obowiązkowy element ogrodowej przestrzeni, ale równie istotna jest obecność innych mebli, zwłaszcza takich jak sofy ogrodowe, zapewniających prawdziwy luksus na świeżym powietrzu. Stwórzmy miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Wybierajmy sofy ogrodowe wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, żeby mebel nie ulegał zniszczeniu. 

Tak samo ważne jest to, aby ocenić przed zakupem wygodę siedziska. Powinno być miękkie i posiadać grube poduszki. Nie mniej ważne jest odpowiednio wyprofilowane i zaprojektowane podparcie dla pleców. Pamiętajmy też o tym, by dopasować ją pod kątem rozmiaru, aby była dobrana pod względem liczby osób, które ma pomieścić. Nie powinno być z tym problemu, bo są one dostępne w różnych rozmiarach.

Lezanka_z_drewna_akacjowego_Szanghaj_Garden_Point_Sofy_ogrodowe_13293.jpg
Drewniana sofa ogrodowa, fot. Ogrodosfera.pl

Hamaki i leżaki – wygoda rządzi

Ciepły letni dzień, relaks i leżenie na hamaku – czy można sobie wyobrazić coś lepszego? Pewnie tak, ale miły odpoczynek w hamaku to coś, czego się nie da niczym zastąpić, dlatego koniecznie w niego zainwestujmy, uprzyjemniając sobie przebywanie w ogrodzie. Podobne zalety zapewniają leżaki, w których również odpoczniemy za wszystkie czasy!

Hamak_z_drewnianym_stojakiem_Dakar_Garden_Point_Hamaki_ze_stojakiem_10642.jpeg
Dwa hamaki ogrodowe na stelażu, fot. Ogrodosfera.pl

Stół do ogrodu – jaki powinien być?

Oczywiście, w każdym ogrodzie nie może zabraknąć stołu, przy którym można spędzać czas z rodziną i znajomymi, spożywać posiłki i biesiadować. Nim go kupimy, zwróćmy uwagę na jakość jego wykonania. Materiał powinien być odporny i dostosowany do zmieniających się warunków. Musimy go dopasować pod kątem potrzeb i wielkości ogrodu – oceńmy więc jego rozmiar, wysokość i kształt. 

Meble_ogrodowe_Brunei_Apetito_5_Garden_Point_akacja_Meble_drewniane_13964.jpg
Drewniany stół ogrodowy, fot. Ogrodosfera.pl

Meble do przechowywania – nie zapomnijmy o nich

Nie mniej ważne są meble do przechowywania, żebyśmy mogli zmieścić w nich wszystkie istotne akcesoria, jak poduszki czy narzędzia ogrodowe. Można kupić osobną szafę przeznaczoną stricte do tego zastosowania, ale lepszym pomysłem jest wybór mebli ogrodowych z wbudowaną skrzynią lub schowkiem. To rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, ale i estetyczne. 

Meble_ogrodowe_Monaco_Comida_7_Garden_Point_bezowe_Meble_technorattanowe_10438.jpeg
Duża skrzynia z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl